Świąteczna Paczka – i my możemy kogoś uszczęśliwić

  • 07 grudnia 2018

Szanowni Państwo,
tradycją stało się, iż co roku w grudniu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego prowadzi akcję „Świąteczna Paczka – i my możemy kogoś uszczęśliwić”. Wspólnie ze studentami Akademickiego Centrum Wolontariatu przy UKW oraz Branżową Szkołą I stopnia nr 6 Specjalną w Bydgoszczy w dniach od 10 do 17 grudnia będziemy prowadzić akcję zbiórki pieniężnej i rzeczowej dla Weroniki i Marty Różyckich oraz rodziny.

W dniach 10–12 grudnia wolontariusze ACW UKW na terenie Uniwersytetu będą zbierać pieniądze do specjalnie oznakowanych skarbonek, natomiast do 17 grudnia prowadzimy zbiórkę darów rzeczowych, które będzie można zostawiać w skrzynkach przy portierni w budynku głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30 lub w biurze Działu Promocji UKW. 

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie!

Weronika Różycka ma lat 17 i uczy się w I klasie Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 Specjalnej w Bydgoszczy przygotowując się do zawodu pomoc hotelowa. Pochodzi z Kamienia Krajeńskiego, ale na co dzień mieszka w szkolnej bursie. Weronika choruje na cytomegalię, astmę oraz schorzenia neurologiczne, w tym tzw. migrenę dziecięcą. Jej siostra Marta uczy się w siódmej klasie Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim. 12-latka również cierpi na schorzenia migrenowe. Dziewczynki mają pięcioro starszego rodzeństwa.  
Rodzice – Barbara i Marek nie pracują. Tata przebywa na rencie, jest po zawale, stwierdzono również nowotwór. Mama, z powodu swoich schorzeń, znajduje się na specjalistycznej diecie, pracuje dorywczo na rzecz gminy. Rodzina mieszka w mieszkaniu komunalnym. Dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wynosi ok. 350 zł.

Każda z dziewczynek ma marzenie, aby na święta, w prezencie, otrzymać tablet, który będzie pomocny w nauce, da również rozrywkę. Marta kocha konie a jej marzeniem jest album o koniach oraz kurs nauki jazdy konnej.
Dziewczynki potrzebują buty zimowe oraz kurtki zimowe. Weronika marzy również o telewizorze, który mogłaby mieć w swoim pokoju w bursie, zajmowanym wraz z trzema koleżankami.
Najpilniejszą potrzebą całej rodziny jest kuchenka gazowa, szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym.
W ramach darów rzeczowych do świątecznej paczki chcielibyśmy ponadto włożyć:

  • przybory piśmiennicze
  • kosmetyki dla dzieci i rodziców
  • produkty spożywcze o długotrwałym terminie przydatności do spożycia
  • inne upominki, książki i zabawki stosowne do wieku dziewczynek.


Z zebranych środków finansowych zakupione zostaną pozostałe dary.
Zachęcamy do udziału w naszej uniwersyteckiej akcji!