12 edycja Konkursu o Kazimierzu Wielkim za nami!

  • 11 kwietnia 2019
Finaliści 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzo o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach na UKW
Finaliści 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzo o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach na UKW

10 kwietnia 2019 r. odbył się wielki finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu, którzy wykazali się największą wiedzą o Kazimierzu Wielkim i jego czasch. W tym roku bezkonkurencyjny był Łukasz Strugliński (V Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy), II miejsce zajęła Anna Mollin, a III Wiktoria Janicka (4 Liceum Ogólnokształcące im Emilii Sczanieckiej w Łodzi), która była też najmłodszą uczestniczką Finału.

W tym roku już po raz 12. zorganizowaliśmy konkurs historyczny dla młodzieży ze szkół średnich. Konkurs od lat cieszy się niesłabnąca popularnością, do etapu szkolnego zgłosiło się prawie 700 osób ze szkół z całej Polski. Do etapu międzyszkolnego zostało zakwalifikowanych 100 najlepszych uczniów. W wielkim finale Konkursu spotkało się 18 najlepszych uczennic i uczniów, po 2 zwycięzców z każdego ośrodka (w etapie międzyszkolnym) oraz 10 najlepszych z listy rankingowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i opiekunom!

Więcej informacji na stronie: konkurs.ukw.edu.pl