Aktualności

07 czerwca 2019
czytaj całość

Dziękujemy, że odwiedzasz naszą stronę! Mamy nadzieję, że nasza oferta sprosta Twoim oczekiwaniom i że to Twoja Osobowość zasili grono studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Podsumowanie "Legii Akademickiej" na UKW

06 czerwca 2019
czytaj całość

6 czerwca w Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się podniosła uroczystość podsumowania realizacji programu wojskowego szkolenia studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do wręczenia kart powołań na szkolenie poligonowe. Z liczby ponad sześćdziesięciu publicznych szkół wyższych realizujących program, nasza Uczelnia znalazła się wśród dwunastu najlepszych. Zyskując miano lidera, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego spełnił oczekiwania pod względem liczby studentów, którzy przeszli szkolenie teoretyczne i zostali powołani na szkolenie praktyczne. Studenci rekrutowali się przede wszystkim z UKW, część z nich reprezentowała również inne uczelnie bydgoskie, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne.

czytaj całość…

Pożegnanie studentów programu Erasmus+

11 czerwca 2019
czytaj całość

7 czerwca odbyło się spotkanie pożegnalne dla studentów programu Erasmus+ oraz ich mentorów z udziałem dr hab.  Marka Macko, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy i dr Katarzyna Chmielewskiej, Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Zagranicznych zorganizowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

czytaj całość…

WEM z wizytą na serbskim Uniwersytecie w Kragujevacu

10 czerwca 2019
czytaj całość

W dniach 2 - 5.06.2019 r. pracownicy i studenci WEM przebywali z wizytą na Uniwersytecie w Kragujevacu/Serbia. W ramach pobytu muzycy koncertowali podczas Święta Wydziału Filologiczno-Artystycznego Uniwersytetu w Kragujevacu oraz zainaugurowali Festiwal Młodych w Kragujevacu.

 

czytaj całość…