Wielka Zbiórka Książek w Bibliotece UKW

  • 17 kwietnia 2019

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wspiera akcję V Wielkiej Zbiórki Książek.

Drodzy Czytelnicy,

odpowiedzmy kolejny już raz na apel fundacji Zaczytani. org i przekażmy pacjentom - dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, którzy przebywają w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy książki wydane po 2000 roku. Ważne, aby były w bardzo dobrym stanie (czyste, niezniszczone egzemplarze lektur szkolnych, publikacje popularnonaukowe oraz ciekawe książki „do poczytania”).

Książki można zostawić w Punkcie Wypożyczeń Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. K. Szymanowskiego 3 (hol na parterze) w kolorowym pojemniku. Akcja trwa od 23 kwietnia do 26 maja.

Wielka Zbiórka to akcja społeczna i nasze wspólne dobro. Zbiory książek powstają dzięki sercu i pracy darczyńców, wolontariuszy oraz całej zaczytanej społeczności. Wspólnie zadbajmy by każda z książek dotarła do pacjentów oraz wszystkich, w których chcemy zaszczepić miłość do literatury. 

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy!

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zaczytani.org, która już po raz piaty organizuje Wielką Zbiórkę Książek. Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w kilkunastu miastach.