Aktualności

Nowy Statut Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

30 kwietnia 2019
czytaj całość

25 kwietnia 2019 roku, w dniu uroczystych obchodów Święta Uczelni, na posiedzeniu Senatu przyjęto jednogłośnie nowy Statut Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prace nad przygotowaniem Statutu trwały kilka miesięcy i obejmowały szeroki zakres tematyczny. Nowy dokument zacznie obowiązywać od 1 października, nastomiast przepisy przejściowe są wiążące od dnia 25 kwietnia.

Głównym celem najważniejszego aktu prawnego Uczelni jest dostosowanie wewnętrznych regulacji Uniwersytetu do nowej ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, która pozostawia uczelniom szeroki zakres autonomii w zakresie decydowana o wewnętrznych sprawach wspólnoty akademickiej. Poza ustawowo określonymi wymaganiami każda uczelnia podejmuje kluczowe rozstrzygnięcia we własnym zakresie. Tym samym statut zyskuje wyższą niż dotychczas rangę. Ma on stanowić ramę organizacyjną dla efektywnej realizacji bieżących zadań uczelni oraz jej długofalowego rozwoju.

czytaj całość…

Sukces Europejskiej Nocy Muzeów!

20 maja 2019
czytaj całość

Bydgoszczanie po raz kolejny dali dowód niestrudzonej pasji poznawania. W tę piękną majową noc, pod kopułą tysiąca gwiazd zwiedzający wędrowali po mieście w poszukiwaniu kulturalnej strawy. Na szlaku tej wędrówki nie zabrakło również Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW. W związku z ogromną ilością zwiedzających – kabina ciszy, wbrew swej nazwie – wcale nie była taka cicha! Z piętra, na którym prezentujemy wystawę "Upominki w świecie dyplomacji" dobiegały salwy śmiechu – to na widok śmiałków, którzy przywdziewali egzotyczne szaty! Szata z Uzbekistanu szczególnie okazale wyglądała na tle ręcznie tkanego azerskiego dywanu. Niemal dwieście pamiątek z ponad stu krajów. Za każdym upominkiem kryje się jakaś historia, legenda, element tradycji i kultury! Tyle świata w jednym miejscu! Wystawa darów polonii chicagowskiej witała ogromnymi rogami teksańskiego byka długorogiego. 

czytaj całość…

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki”

27 lutego 2019

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki” (2). Konferencja odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Organizatorem wydazrenia jest Zakład Informacji Naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obrady będą odbywały się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Dni Instytutu Pedagogiki 2019

16 maja 2019

W dniach 6-7 czerwca 2019 r. zapraszamy na Dni Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którym towarzyszyć będzie panel dyskusyjny - Studenckie spotkania z pasjami. Podczas tego wydarzenia odbędą się sesje naukowe Licencjantów, Magistrantów i Doktorantów.

 

czytaj całość…