Bibliotekarskie pasje podczas Tygodnia biblioteki

  • 14 maja 2019
Warsztaty z kaligrafii
Warsztaty z kaligrafii

W dniach 8-15 maja 2019 r. w Bibliotece UKW został zorganizowany Tydzień biblioteki. W tym roku pracownicy Biblioteki UKW zaprezentowali swoje pasje: podróżnicze, fotograficzne, artystyczne, sportowe.

O podróżach za jeden uśmiech opowiadały Ewa Wójcik, relacjonując swoją wyprawę do Australii i Joanna Gurgul, o tanich sposobach, by dostać się np. do Londynu. Swoją pasję sportową przybliżyła nam Katarzyna Mrotek - Od pierwszego kilometra do ultra, mówiła o bieganiu, zawodach, w których już uczestniczyła, przygotowaniach do kolejnych i planach. Warsztaty z kaligrafii poprowadziła Justyna Kubiak - Kaligrafia w przedwojennej szkole wg metody i zaleceń Stefana Tatucha. O Sztuce między słowami czyli o teatrze ruchu, clownady i pantomimy opowiadała Paulina Gawrych. Sławomir Spasiuk przeprowadził warsztay z tworzenia komiksu - Sławomir Spasiuk Illustration. Anna Kolińska i Lucyna Siewert opowiadały o drugim życiu książek i tworzeniu małych dzieł sztuki ze starych i niechcianych książek. Zdradziły również tajniki swojego warsztatu uczestnikom zajęć z bookfoldingu. Prace A. Kolińskiej można podziwiac na stronie: buszujacawksiazkach. Podczas Tygodnia Biblioteki UKW można było również zobaczyć wystawę fotograficzną: Piękna Francja Północna. Normandia i Bretania.

Była też prezentacja niezwykłej książki Kodeks Leicester, XVI-wiecznego rękopisu autorstwa Leonarda da Vinci oraz spotkanie autorskie z Alexandrem Peerem, autorem powieści Biss dass der Tod uns meidet.

O jednych z warsztatów napisał Express Bydgoski.

fot. A. Obiała, K. Mrotek
Więcej zdjęć w galerii