Nagrody Marszałka dla UKW

 • 17 czerwca 2019
Gala Nagród Marszałka, fot. Mikołaj Kuras i Wojtek Szabelski
Gala Nagród Marszałka, fot. Mikołaj Kuras i Wojtek Szabelski

16 czerwca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym "Jordanki" w Toruniu odbyła się doroczna Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - najbardziej prestiżowego regionalnego wyróżnienia będącego wyrazem uznania za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej w 2018 r.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzynastu kategoriach. Wśród laureatów również w tym roku nie mogło zabraknąć przedstawicieli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - docenieni zostali:

 • nagrodę w kategorii: Edukacja otrzymał:
  Bydgoski Festiwal Nauki - w ramach konsorcjum pięciu organizatorów: UKW, UTP, WSG, CM UMK i BSW
  Bydgoski Festiwal Nauki jest wspólnym przedsięwzięciem bydgoskich uczelni, które popularyzuje wśród mieszkańców Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego najważniejsze osiągniecia naukowe, techniczne oraz rozbudza zainteresowanie nauką i sztuką. W maju odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja przedsięwzięcia. W przystępnej formie - warsztatów, eksperymentów, paneli dyskusyjnych, wystaw, koncertów czy wycieczek – organizatorzy przybliżają gościom osiągnięcia świata nauki i sztuki. Imprezy mają charakter niekomercyjny, a wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Festiwalowe propozycje przyciągają swoją atrakcyjnością całe rodziny, uczestników indywidualnych, grupy szkole i przedszkolne. Bydgoski Festiwal Nauki na stałe wpisał się w kalendarz kujawskopomorskich imprez, a jego ostatnia edycja zgromadziła dwadzieścia osiem tysięcy osób.
 • wyróżnienie w kategorii: Ochrona zdrowia otrzymały:
  Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne
  autorzy: dr hab. inż. Marek Macko prof. uczelni, mgr Zbigniew Szczepański z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW
 • wyróżnienie w kategorii: Nauka, badania naukowe, postęp techniczny otrzymały projekty:
  Wkład do siedziska wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami,
  Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarciaWalce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia

  autorstwa międzyuczelnianego zespołu naukowców, w którego składzie jest dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.

Nagrody i wyróżnienia odbierał osobiście JM Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny. 
Warto zaznaczyć, że obecność UKW wśród laureatów "regionalnych Nobli" zaczyna być już tradycją i potwierdzeniem niepodważalnej pozycji naszej Uczelni na naukowej, społecznej i gospodarczej mapie regionu.

Gala Nagród Marszałka, fot. Mikołaj Kuras i Wojtek Szabelski

Pobierz pliki