Funkcjonowanie Biblioteki UKW

Powoli staramy się umożliwić Państwu korzystanie ze zbiorów Biblioteki UKW. Niestety, na razie zawieszona jest do odwołania możliwość korzystania ze zbiorów na miejscu.

Od 18 maja Biblioteka UKW uruchamia dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów UKW, którzy piszą prace licencjackie i magisterskie, usługę nieodpłatnego zamawianie kopii cyfrowej fragmentów książek i czasopism – korzystanie z nich wyłącznie w zakresie dozwolonego użytku (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Szczegóły znajda Państwo w instrukcji zamawiania.

Od 25 maja Biblioteka będziem przyjmować zamówienia na książki, wypożyczane zarówno z magazynu, jak i wolnego dostępu. Książki będzie można odbierać od wtorku do piątku w godzinach 10.00-16.00.

 

Od 25 maja będzie można składać zamówienia na książki w Wypożyczalni Międzybibliotecznej, będzie jednak to zależało od decyzji bibliotek wypożyczających drukowane materiały. Obecnie można zamawiać  usługę skanowania (tel. 523266455, wm@ukw.edu.pl)

Do 1 czerwca br. nie będą przyjmowane wypożyczone książki, z wyjątkiem przypadków likwidacji konta czytelnika i konieczności pilnego załatwienia karty obiegowej (po umówieniu telefonicznym: 523266456).

Do końca sierpnia  zawieszone zostaje naliczanie opłat za nieterminowy zwrot książek.

Uczniowie szkół średnich zobowiązani są do oddania książek do końca czerwca br.

Bezpośrednia obsługa użytkowników będzie się odbywała przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Prosimy o przychodzenie w maseczkach, dezynfekcję rąk przy wejściu do Biblioteki i poruszanie się w wyznaczonych obszarach.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, przestrzeganie procedur i poleceń pracowników Biblioteki oraz śledzenie komunikatów na stronach Biblioteki.

Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uruchomić dla Państwa pozostałe usługi.