Zmarł Wojciech Przybylski, prof. AWFiS Zmarł Wojciech Przybylski, prof. AWFiS

Zmarł Wojciech Przybylski, prof. AWFiS

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego pracownika, dra hab. Wojciecha Przybylskiego, prof. AWFiS

Wojciech Przybylski urodził się 7 sierpnia 1939 roku w Tczewie. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1987 roku na Uniwersytecie Gdańskim, zaś w 1999 roku tytuł doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej na Narodowym Uniwersytecie WFiS w Kijowie. Od 1999 do 2002 roku był dziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego, zaś od 2002 do 2008 roku rektorem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pełnił również funkcję trenera piłkarzy Stoczniowca Gdańsk, Bałtyku Gdynia oraz Lechii Gdańsk. Od 2007 roku zasiadał w Gdańskiej Radzie Sportu jako jej przewodniczący.

Cześć Jego Pamięci!

***

Ostatnie pożegnanie byłego rektora AWFiS, prof. Wojciecha Przybylskiego odbędzie się w 16 stycznia 2021 roku (sobota) na nowym cmentarzu Mały Kack przy ul. Spokojnej w Gdyni o godz. 13.00. Msza święta zostanie odprawiona tego samego dnia w Parafii pw. św. Wawrzyńca, Źródło Marii 18 w Gdyni o godz. 11.00.