1% dla rodzin pracowników UKW 1% dla rodzin pracowników UKW

1% dla rodzin pracowników UKW

W naszej akademickiej społeczności mamy kilka rodzin, które potrzebują finansowej pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Wierząc w Państwa dobre serca, tradycyjnie prosimy o przekazanie 1% dla rodzin pracowników naszego Uniwersytetu.

Kacper Grzeszczak

nr KRS: 0000037904, rubryka „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1 %”: 29383 Grzeszczak Kacper.

Kacper jest synem Dariusza Grzeszczaka z Działu Administracyjno-Gospodarczego. Jest dzieckiem niepełnosprawnym psychoruchowo, z hipotonią mięśniową, z encefalopatią, nie chodzi, nie mówi, ma padaczkę. Wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Dziecko objęte jest opieką wielospecjalistycznych poradni: neurologicznej, metabolicznej, rehabilitacyjnej, logopedycznej, immunologicznej, genetycznej, endokrynologicznej, alergicznej, pulmonologicznej oraz ortopedycznej. Kacperek korzysta z prywatnej rehabilitacji. Rehabilitanci pionizują go, naciągają mięśnie, sprawiają, że po każdych ćwiczeniach rodzina Kacpra wychodzi z myślą, że czyni dobrze, że to na razie jedyny sposób, by pomóc dziecku. Rehabilitacja przynosi efekty, ale nie można jej przerwać. Mózg Kacperka rozwija się na razie jedynie w 1/3, ale wraz z rehabilitacją ruchową poprawia się też jego sprawność intelektualna. Dzięki Państwa pomocy Kacper przeszedł operację stawów kolanowych. Pandemia ograniczyła możliwości rehabilitacyjne Kacpra, ale w miarę możliwości, także finansowych, chłopiec uczestniczy w zabiegach, które powoli poprawiają jego sprawność.

***

1% dla Wiktorii i Witusia z Gangu Trojaczków

KRS: 0000186434, cel szczegółowy: 743/W Wiktoria, Witold i Wiktor Wróblewski

Wiktoria, Witold i Wiktor urodzili się troszeczkę za wcześnie, bo w 33 tygodniu ciąży. Mamą trojaczków jest dr Sandra Jankowska-Wróblewska z Katedry Genetyki UKW. Na co dzień są uroczymi, uśmiechniętymi, dwuipółletnimi  dziećmi, niestety przez wcześniactwo oraz powikłania z nim związane potrzebują ciągłej rehabilitacji i pomocy w rozwoju. Dzięki dotychczasowej systematycznej i ciężkiej pracy widać efekty terapii, a dzieci malutkimi kroczkami robią postępy.

Każdego dnia Gang Trojaczków musi się mierzyć z różnymi problemami zdrowotnymi.

Wiktoria ma hipoplazję robaka i lewej półkuli móżdżku, wadę wzroku oraz wrodzoną wadę układu moczowego. Na co dzień ma problemem z utrzymaniem równowagi, koordynacją ruchową oraz samodzielnym chodzeniem. Dodatkowo specjaliści zdiagnozowali u niej zaburzenia integracji sensorycznej; wszystko to co dotąd przeszła opóźnia jej rozwój psychoruchowy.

Wituś przyszedł na świat z wrodzonym wodogłowiem i jest zaopatrzony w zastawkę otrzewnowo-komorową. Nasz synek ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Przez ostatni rok Witek poczynił ogromne postępy, zaczął samodzielnie siadać, raczkować oraz stawia swoje pierwsze samodzielne kroczki, jednak niestety nie mówi. Wiktor, dzięki intensywnej rehabilitacji, jest w tej chwili prawidłowo rozwijającym się, radosnym dzieckiem, pobudzającym do intensywniejszych starań swoje rodzeństwo.

Obecnie dzieci są pod stałą kontrolą specjalistów, m.in. neurologa, okulisty, chirurga, fizjoterapeuty, logopedy, psychologa i pedagoga. Na co dzień robimy wszystko, by nasz Gang Trojaczków mógł dogonić w rozwoju swoich rówieśników, jednak koszty codziennej rehabilitacji, leczenia czy sprzętu medycznego przekraczają nasze możliwości finansowe. Zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie swojego 1% podatku na leczenie oraz rehabilitację Wiktorii i Witolda Wróblewskich.

Dzieciom również można pomóc przekazując dowolną kwotę pieniężną na konto fundacji:

Darowizny w PLN: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Darowizny w EUR: 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
dla wpłacających z zagranicy kod SWIFT (inaczej zwany BIC): GBW CPL PP kod kraju: PL
Wpisując w tytule: 743/W Wiktoria, Witold i Wiktor Wróblewski

Ofiarowane przez Państwa pieniądze zostaną przeznaczone w całości na leczenie i rehabilitację naszych dzieci Wiktorii i Witolda.

Serdecznie dziękujemy,
Sandra i Patryk Wróblewscy

sandra.jankowska@gmail.com
https://www.facebook.com/bydgoskietrojaczki/

***

Wiktor Maresz

KRS: 0000248546, cel szczegółowy: Wiktor Maresz

"Bo w życiu najważniejsze jest życie".

Wiktor Maresz jest synem bratanka dr hab. Teresy Maresz, prof. uczelni z Wydziału Historycznego UKW. Wiktor jest uroczym brzdącem, u którego rozpoznano chorobę nowotworową. Pierwsze objawy nie wskazywały z jak ciężką chorobą będzie musiał się zmierzyć. Od września 2020 roku chłopczyk chodził przechylając główkę w prawą stronę. Pediatra myślał, że to od przewiania, jednak leki i rehabilitacja nie pomagały. Gdy dodatkowo zaczął się ślinić i gorzej mówić trafił do szpitala. Tam w tomografii komputerowej ujawniono guza mózgu. Aktualnie chłopczyk ma podawaną chemioterapię. Dalszy plan leczenia jest jeszcze ustalany, rodzice konsultują możliwość protonoterapii w zagranicznych ośrodkach klinicznych.

Wiktor przed chorobą rozwijał się prawidłowo. Lubił układać puzzle i malować farbami. Chętnie oglądał bajki – szczególnie Psi Patrol i Świnkę Peppę. Bardzo lubił bawić się z innymi dziećmi – szczególnie starszym bratem. Choroba spowodowała, że nie ma teraz na nic siły i chęci.

Apelujemy do Państwa o wsparcie Wiktora w powrocie do zdrowia i sprawności. Zachęcamy do wpłaty dobrowolnej darowizny na indywidualny numer subkonta chłopca oraz podzielenia się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 28.01.2021r.

W tytule przelewu prosimy zapisać: "Wiktor Maresz":

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
03 1050 0099 6781 1000 1000 1019
Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL03 1050 0099 6781 1000 1000 1019
BIC (SWIFT): INGBPLPW

***

Anastazja Gaca

KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 37104 Gaca Anastazja - córka Joanny Gacy z Biblioteki UKW

Tusia urodziła się 18 grudnia 2018 r. Do 4. miesiąca życia córeczka rozwijała się prawidłowo.
Z początkiem 5. miesiąca życia wszystko diametralnie się zmieniło. Tusia trafiła do szpitala
na oddział neurologii dziecięcej z podejrzeniem stwardnienia guzowatego i padaczki Zespół
Westa. Badanie EEG potwierdziło ogniskowe zmiany napadowe w mózgu. Pozostałe objawy
chorobowe wskazywały na rzadką chorobę genetyczną, jaką jest stwardnienie guzowate.
Diagnozę potwierdziło badanie genetyczne, które wykazało mutację w obrębie genu TSC2
odpowiedzialnego za znacznie cięższy przebieg choroby.

Stwardnienie guzowate jest rzadką chorobą genetyczną, która charakteryzuje się zmianami
skórnymi, powstawaniem guzów, zmian w oczach, nerkach, płucach, wątrobie, sercu,
układzie nerwowym. Bardzo często związana z padaczką i niepełnosprawnością intelektualną.
Choroba ma charakter przewlekły i postępujący, bez możliwości całkowitego wyleczenia.
Tusia ma liczne zmiany odbarwieniowe na skórze, 14 guzków wokół komór mózgu, padaczkę objawową. Aby mogła normalnie funkcjonować wymaga stałej opieki specjalistów neurologa, onkologa, okulisty, nefrologa, kardiologa. Od maja 2019 roku córeczka jest rehabilitowana ruchowo, dzięki czemu zaczęła chodzić. Uczęszcza na terapię neurologopedyczną i pedagogiczną.

Stąd też moja prośba o przekazanie 1% podatku. Zebrane środki pozwolą na pokrycie
kosztów za lekarstwa, leczenie i różnorodne formy rehabilitacji. W formularzu PIT należy
wpisać numer KRS:0000037904, a w rubryce ,,Informacje uzupełniające - cel szczegółowy
1%": 37104 Gaca Anastazja.

Dziękuję za pomoc!
Joanna Gaca