Atrybuty prawa na zdjęciu: książki, młotek sędziowski oraz figurka Temidy trzymająca złotą wagę Atrybuty prawa na zdjęciu: książki, młotek sędziowski oraz figurka Temidy trzymająca złotą wagę

Kierunek prawo dołącza do oferty rekrutacyjnej UKW!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozszerza swą ofertę dla maturzystów – od dziś rejestrować można się na pięcioletnie studia magisterskie na kierunku prawo.

Zgodę  na włączenie prawa do oferty edukacyjnej UKW wydała Państwowa Komisja Akredytacyjna, a potwierdziło ją trzy dni później Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uruchomienie nowego kierunku wieńczy kilkuletnie starania o jego powołanie. W ofercie maturzyści znajdą pięcioletnie studia magisterskie, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym.

Ponieważ do zakończenia pierwszej tury rekrutacyjnej pozostał już tylko tydzień, a chcemy dać szansę wszystkim zainteresowanym na studiowanie prawa na bydgoskim uniwersytecie, rekrutacja na ten kierunek trwać będzie do 10 września.

Dlaczego warto studiować prawo na UKW? Po pierwsze: to studia na uniwersytecie, w trybie dziennym – bezpłatne. Jednocześnie dla wszystkich, którzy chcieliby studiować w trybie zaocznym (niestacjonarnym) dobrą wiadomością jest to, że semestr zajęć na kierunku prawo oferujemy w atrakcyjnej cenie – 2000 zł.

Prawo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ma profil praktyczny. Oznacza to między innymi, że program przewiduje wiele godzin praktyk w instytucjach, w których prawnicy znajdują zatrudnienie (podpisaliśmy wiele umów o współpracy z sądami, prokuraturami oraz urzędami administracji). Wykładowcy to praktycy, którzy mają codzienną styczność z zagadnieniami, o których uczyli będą studentów.

Kierunek prawo dołącza do prowadzonych już od lat w Instytucie Prawa i Ekonomii kierunków: prawo w biznesie, administracja, ekonomia oraz kryminologia. Więcej szczegółów znajduje się na portalu rekrutacyjnym UKW.

Rejestracja w systemie rekrutacyjnym -> irka.ukw.edu.pl