Pracowite wakacje wioślarek i wioślarzy UKW

Wioślarki i wioślarze UKW bardzo pracowicie spędzają wakacyjny czas. Reprezentując barwy swojego macierzystego klubu RTW LOTTO Bydgostia startowali w ostatnich dwóch weekendach (31.07.-01.08. i 07-08.2021) w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (MMP) i w Mistrzostwach Polski Seniorów (MPS).

Obydwie imprezy rozgrywane były na poznańskiej Malcie. Ich plonem jest zdobycie w sumie aż 15 medali tych mistrzostw (10 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy).

Adam Siewaszewicz i Artur Zalewski zdobyli 4 złote medale: 2 w czwórce podwójnej mężczyzn kategorii lekkiej i 2 w dwójce bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (zarówno w MPS i MMP) oraz medal brązowy w dwójce podwójnej mężczyzn kategorii lekkiej (MMP).

Małgorzata Strybel, Oliwia Kania, Klaudia Pankratiew, Paulina Chrzanowska i Izabela Gałek zdobyły złoty medal w 8+ kobiet MMS (wiosłując razem z finalistkami olimpijkami z Tokio; Joanną Dittmann, Moniką Chabel i Marią Wierzbowską). Joanna i Monika to absolwentki UKW.
Izabela Gałek zdobyła złoty medal w czwórce bez sterniczki MMS, również wiosłując z naszymi olimpijkami.

Małgorzata Strybel, Oliwia Kania, Klaudia Pankratiew, Paulina Chrzanowska wywalczyły złoty medal MMP w czwórce bez sterniczki i srebrny w konkurencji czwórek podwójnych (MPS)
Piotr Dziewieczyński zdobył srebrny medal MPS w dwójce bez sternika startując z Mikołajem Burdą (finalista z IO w Tokio – również absolwent UKW) oraz srebrny medal w ósemce mężczyzn - wspólnie m.in. z Pawłem Paduchem.

Monika Błaszczyk zdobyła 2 złote medale MMP w konkurencjach dwójki podwójnej i dwójki bez sterniczki kobiet wagi lekkiej, srebrny medal MPS w czwórce podwójnej kobiet wagi lekkiej a wspólnie m.in. z Zuzanną Szczerbą złoty medal w ósemce kobiet (MMP).

Naszym studenckim wioślarkom i wioślarzom oraz ich klubowym trenerom składamy serdeczne gratulacje i życzymy udanych - chociaż krótkich (od września rozpoczyna się bowiem jesienna część wioślarskiego sezonu) - wakacji.