Dawid Krasiński, pracownik UKW kandydatem do nagrody Idol Ogólnopolski 2022

Z radością informujemy, że pracownik naszego Uniwersytetu, Dawid Krasiński po sukcesie w etapie wojewódzkim przeszedł do etapu ogólnopolskiego w konkursie IDOL 2022 w kategorii IDOL ŚRODOWISKA, organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

Nagroda w kategorii Idol Środowiska przyznawana jest wybitnej osobie niewidomej lub słabowidzącej, która jest doceniana za m.in. pracowitość, energię, pomysłowość oraz osiągnięcia.

Dawid Krasiński ukończył studia na kierunku matematyka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aktualnie jest pracownikiem dydaktycznym Instytutu Matematyki UKW, współpracownikiem Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami UKW, działaczem w Stowarzyszeniu Bydgoski Klub Goalball oraz współopiekunem Zrzeszenia Studentów Ukraińskich „Tryzub”. Pomimo dużej wady wzroku Dawid Krasiński angażuje się w pomoc tłumaczeniową w języku rosyjskim dla uchodźców z Ukrainy. Na co dzień interesuje się nowoczesnymi technologiami dla osób niewidomych, w szczególności aplikacjami ułatwiającymi orientację przestrzenną osób z dysfunkcją narządu wzroku. Natomiast jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół kształcenia matematycznego osób niewidomych.

Dawid Krasiński jako student aktywnie działał w różnych obszarach. Był m.in. Pełnomocnikiem Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ds. studentów z niepełnosprawnością, Prezesem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW, działaczem Samorządu Studenckiego UKW oraz wolontariuszem Stowarzyszenia Visus Supremus. Do jego sukcesów sportowych zaliczyć można zdobycie tytułu Mistrza Polski Niewidomych w Taekwondo Olimpijskim oraz kilkukrotne zwycięstwo Integracyjnych Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego w Goalball (wraz z drużyną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy).

Głosowanie trwa do 26 sierpnia br. i odbywa się przez stronę internetową szansadlaniewidomych.org. Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszego pracownika i oddania głosu!

Dawid Krasiński