Pierwsza tura rekrutacji na UKW w Bydgoszczy za nami

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończyła się I tura rekrutacji na studia. Chętnych, by studiować na UKW nie zabrakło, albowiem podczas pierwszego etapu rekrutacji w systemie IRK zarejestrowało się niemal 4 000 osób. To wynik wyższy od ubiegłorocznego.

W gronie najbardziej obleganych kierunków znalazły się: prawo (5 os./m.),  psychologia (4 os./m.), kryminologia (4 os./m.) oraz filologia angielska (3 os./m.). Sporym zainteresowaniem kandydatów na studia cieszyły się również takie kierunki jak informatyka, lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka, ekonomia, prawo w biznesie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, wychowanie fizyczne, lingwistyka stosowana angielsko-arabska, pedagogika opiekuńcza, socjologia oraz edytorstwo.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszenie dodatkowych naborów na studia stacjonarne I stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia nastąpi 5 sierpnia. Kandydaci, którzy wezmą udział w II turze rekrutacji, będą mieli czas do 12 września, by zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym.

Link do portalu rekrutacyjnego: rekrutacja.ukw.edu.pl