XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Mikotoksyny i pleśnie – aktualne trendy” - relacja

W dniach 29 czerwca - 1 lipca  2022 roku w Katedrze Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Mikotoksyny i pleśnie - aktualne trendy”.

Spotkanie, trwająca trzy dni, skupiło wybitnych naukowców zajmujących się problematyką grzybów pleśniowych oraz mikotoksyn. Tematem przewodnim Konferencji był problem występowania pleśni i mikotoksyn w żywności, paszach i środowisku oraz ich wpływ na zdrowie człowieka i zwierząt. W centrum zainteresowania znalazły się aspekty związane z ochroną konsumentów poprzez zapewnienie zdrowej żywności i pasz. Była to również okazja do podzielenia się najnowszymi wynikami badań oraz aktualną wiedzą dotyczącą tego istotnego problemu.

Wykładowcami Konferencji byli czołowi specjaliści tej tematyki z wielu krajów Europy. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji wygłoszonych przez naukowców z Niemiec, Austrii, Portugalii a także wybitnych specjalistów z Polski. W konferencji wzięło udział 130 uczestników. Wygłoszonych zostało 27 referatów. Zaprezentowano 18 posterów naukowych.

Spotkanie w tak licznym gronie było również okazją do świętowania 45-lecia pracy zawodowej i 70-tych urodzin prof. dr hab. inż. Jana Grajewskiego, kierownika Katedry Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Podczas uroczystości prof. Hans-Ulrich Humpf, prezydent Society for Mycotoxin Research wręczył Panu prof. Janowi Grajewskiemu Honorowe Członkowsko w tym towarzystwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.