Widok na akademik z zewnątrz Widok na akademik z zewnątrz

Akademik „Romek” już o podwyższonym standardzie

Od nowego roku akademickiego studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego będą mogli korzystać ze zmodernizowanego Domu Studenta „Romek”.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy może pochwalić się dwoma akademikami – „Atomkiem” i „Romkiem”, zlokalizowanym przy ul. Łużyckiej. Pierwszy z nich przeszedł gruntowną modernizację i studenci już od października br. będą mogli cieszyć się z podwyższonego standardu.

Najważniejsza zmiana to przebudowa 38 węzłów sanitarnych, dzięki czemu dwukrotnie została zwiększona liczba łazienek i sanitariatów. W efekcie znacznie poprawi się komfort korzystania z nich. Generalny remont przeszły również wszystkie 162 pokoje, z których część jest jednoosobowa, a część – dwuosobowa. Zostały także wymienione meble, sprzęt AGD i RTV, a okna zyskały nowe rolety. Dla zoptymalizowania zużycia energii zamontowano lampy z czujnikami ruchu.

Uniwersytet poszerzył również ofertę pokoi dla studentów z niepełnosprawnością. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą miały również usprawniony dojazd do windy.

Zwiększyły się również możliwości rekreacyjne mieszkańców DS, którzy skorzystają z nowych stołów tenisowych i będą mogli spędzać czas w ogrodzie, do którego zakupiono nowe meble. Uczelnia zakupiła również siłownię zewnętrzną. Studenci niezmiennie mogą korzystać z salki telewizyjnej i bilardowej.

Uniwersytet otrzymał na realizację tej inwestycji dotację celową z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 3 mln zł , a wkład własny wyniósł niespełna 50 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana dzięki wspólnym staraniom: Rektora UKW, Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, Kanclerza, Działowi Inwestycji, Remontów i Eksploatacji oraz kierownikowi i pracownikom Domów Studenta.

Przypominamy, że powoli dobiega końca możliwość składania wniosków o miejsce w DS. W dniach 16 – 26 września zaplanowano jeszcze dodatkowe nabory. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia Domu Studenta "Romek"