UKW na II miejscu w konkursie Lodołamacze 2022

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy zajął drugie miejsce XVII edycji konkursu Lodołamacze 2022 w kategorii Instytucja.

W czwartek 15 września br. przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod przewodnictwem dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni -  Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, odebrali regionalną nagrodę w XVII edycji konkursu Lodołamacze 2022 w kategorii Instytucja. Konkurs przez te wszystkie lata pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji oraz stał się rozpoznawalną marką, a statuetka Lodołamacza uznawana jest za symbol otwartości i zaangażowania oraz wrażliwości społecznej, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Nasz Uniwersytet zatrudnia obecnie 31 osób z orzeczeniem o niepełsprawności, w tym aż 16 z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Trzeba podkreślić, iż uczelnia zatrudnia aż 3 niedowidzących nauczycieli akademickich. Dodatkowo Uniwersytet stara się pomagać niepełnosprawnym pracownikom likwidując bariery architektoniczne, wypożyczając im sprzęt specjalistyczny czy uruchamiając autorską aplikację nawigacyjną GIERMEK.

W trakcie uroczystej Gali Regionalnej w  Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy obyło się oficjalne podziękowanie za udział w konkursie i wręczenie nagród laureatom, w tym właśnie naszej uczelni.