Moje studia pobudzają pasje naukowe i życiowe – rozmowa z Piotrem Lewandowskim, studentem pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, pracę zawodowa, taniec i działanie w Samorządzie Studenckim UKW - to wszystko można połączyć, o czym opowiada Piotr Lewandowski, student III roku.

Jak Ci się studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną?

Połowa drogi studiowania za mną, dzięki czemu mogę śmiało powiedzieć i stwierdzić, że pedagogika i praca z dziećmi jest tym, co chcę robić w swoim życiu. Kierunek ten nie tylko uczy i bawi, ale również pobudza moją kreatywność, a także wspiera moje pasje. Wielu z wykładowców często podkreśla, że nasze studia są wyjątkowo ważne, bo przychodzą na nie osoby kreatywne, a przede wszystkim - osoby z prawdziwą pasją, pasją do pracy z dziećmi.

Wspomniałeś o pasjach, jak łączysz je z pracą z dziećmi?

Wiele swoich zainteresowań takich jak taniec, śpiew czy zabawy animacyjne z dziećmi mogę łączyć z moim kierunkiem studiów, bo wszystkie te elementy pojawiają się w moim programie. Dodatkowo elastyczny plan zajęć i przychylność wykładowców pomaga mi spełniać się w jednej z moich pasji, jaką jest praca – animacja dla dzieci.

Kiedyś usłyszałem słowa „znajdź pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracował ani dnia w swoim życiu” - ja właśnie tak to odbieram. Mogę tam realizować wszystkie moje talenty i dawać całą swoją energię dzieciom, żeby z wydarzeń prowadzonych przeze mnie wychodziły zadowolone i uśmiechnięte. Wiele razy też byłem zapraszany przez uczelnię oraz wykładowców, żeby pokazać jak działa ten świat i jak się mogę w nim spełniać, między innymi na wydarzeniach organizowanych przez Wydział Pedagogiki.

Piotr Lewandowski stoi na scenie z mikrofonem w garniturze w wąsy. Obok stoi odwrócona plecami dziewczyna i trzyma puszkę WOŚP

Taniec to wymagający sport, który pochłania wiele godzin. Jak to wygląda w Twoim przypadku?

Mogę sobie spokojnie pozwolić na dodatkowe lekcje, treningi, żeby spełniać marzenia i dalej zdobywać mistrzostwa. Jednym z moich ważniejszych osiągnięć jest Mistrzostwo Polski WADF w kategorii Choreo Dance Show Standard Couple Youth Adults Open i Wicemistrzostwo w kategoriach Rumba Couple Youth and Adults Open i Walc angielski Couple Youth and Adults Open, które zdobyłem razem z moją partnerką.

Piotr Lewandowski w stroju do tańca stoi ze swoją partnerką ubraną w czerwoną suknię i pozują do zdjęcia

Gratulację! Wiem również, że aktywnie udzielasz się w Samorządzie Studenckim.

Tak, całą moją aktywność zwieńcza praca w Samorządzie Studenckim, gdzie pełnię funkcje Przewodniczącego Komisji Projektowej oraz Wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego Kolegium II. Tam poznałem i wciąż poznaję świetnych ludzi, realizuję wszystkie swoje pomysły, rozwijam swoją kreatywność i umiejętności organizacyjne. Poprzez bycie członkiem różnych uczelnianych gremiów takich jak Rada Kolegium II, mogę reprezentować studentów i chronić ich prawa. Studia na UKW dają naprawdę wiele możliwości, nie tylko do zdobywania wiedzy, ale między innymi do pobudzania swoich pasji naukowych oraz życiowych.

Dziękuję za rozmowę.

UKW – miejsce dla ludzi z pasją!

Rekrutacja UKW