Dziewczyna w jasnych włosach upiętych w warkocz, w białej bluzce pozuje do zdjęcia z książką Dziewczyna w jasnych włosach upiętych w warkocz, w białej bluzce pozuje do zdjęcia z książką

Realizuję swoje marzenia - rozmowa z Julią Drzewiecką

Turystyka i rekreacja jest świetnym kierunkiem dla osób, które interesują się m.in kwestiami wypoczynkowymi i przyrodniczymi. Jedną ze studentek tego kierunku jest Julia Drzewiecka.

Dziewczyna w jasnych włosach pozuje do zdjęcia na tle czytelni w Bibliotece Głównej, trzyma otwartą książkę w dłoniach. Dziewczyna ma upiete włosy w warkocz oraz okulary

Czym kierowałaś się podczas wybierania kierunku studiów?

Wybierając kierunek studiów, kierowałam się moimi zainteresowaniami - turystyka i rekreacja na UKW okazała się najlepszym wyborem. Prywatnie jestem instruktorką jazdy konnej i wraz z rodziną prowadzę gospodarstwo agroturystyczne nad jeziorem, gdzie moją najważniejszą rolą jest prowadzenie rekreacji konnej oraz pozostałych form wypoczynku. Mówiąc wprost, realizuję swoje marzenia. Dzięki studiom poszerzyłam swoją wiedzę i umiejętności, a także zyskałam możliwość dynamicznego rozwoju mojej działalności.

Od jak dawna interesujesz się końmi?

Swoją przygodę z jazdą konną rozpoczęłam już jako dziecko, od tego czasu systematycznie rozwijam się w tym kierunku. Na przestrzeni lat, stało się to moim stylem życia. Prowadząc agroturystykę, moim wiodącym zadaniem jest prowadzenie rekreacji konnej oraz organizacja wypoczynku. Dzięki uprawnieniom instruktorki jazdy konnej oraz posiadaniu własnych koni, mam możliwość dzielenia się moją wiedzą z innymi, a także przedstawienia tego sportu jako dobrej, zdrowej zabawy. Podczas pracy z moimi podopiecznymi, wyróżniam się indywidualnym podejściem oraz dbam o dobrą atmosferę otoczenia wraz z troską o zwierzęta. W niedalekiej przyszłości, swoją ofertę jeździecką wzbogacę również o hipoterapię.

Możesz powiedzieć coś więcej o swoim agroturystycznym gospodarstwie?

Nasz rodzinny ośrodek znajduje się zaledwie pół godziny drogi od Bydgoszczy, w okolicy Mroczy. Położony jest w pięknym otoczeniu krajobrazu Krajny. Dodatkowo, wykorzystując otaczający nasze gospodarstwo potencjał przyrodniczy tj. bezpośredni dostęp do jeziora, rozwijamy rekreację wodną poprzez udostępnienie łodzi, a także możliwości związane z wędkarstwem. Naszym dodatkowym atutem jest znajomość języków obcych, co stwarza okazję do wypoczynku dla osób z zagranicy.

Co w studiowaniu cenisz sobie najbardziej?

Studiując na UKW zdobywam podstawy wiedzy do pracy w sektorze turystyki i rekreacji. Ponadto program studiów kierunku turystyka i rekreacja, składa się z części teoretycznej jak i praktycznej. Swoje praktyki odbyłam m.in. w hotelu oraz jako instruktor jazdy konnej. Sposób i zakres realizowanych zajęć na tym kierunku jest bardzo przystępny i interesujący. Dodatkowo, w ramach zajęć organizowane są również wyjazdy w miejsca mniej i bardziej popularne, jednak zde3cydowanie nie mniej ciekawe. Podsumowując, chcąc dalej rozwijać swoją wiedzę, kierunek turystyka i rekreacja okazał się najlepszą decyzją. 

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci dalszych sukcesów na wszelkich płaszczyznach.

UKW - miejsce dla ludzi z pasją!


Rekrutacja UKW