Aktualności

Podsumowanie "Legii Akademickiej" na UKW

06 czerwca 2019
czytaj całość

6 czerwca w Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się podniosła uroczystość podsumowania realizacji programu wojskowego szkolenia studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do wręczenia kart powołań na szkolenie poligonowe. Z liczby ponad sześćdziesięciu publicznych szkół wyższych realizujących program, nasza Uczelnia znalazła się wśród dwunastu najlepszych. Zyskując miano lidera, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego spełnił oczekiwania pod względem liczby studentów, którzy przeszli szkolenie teoretyczne i zostali powołani na szkolenie praktyczne. Studenci rekrutowali się przede wszystkim z UKW, część z nich reprezentowała również inne uczelnie bydgoskie, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne.

czytaj całość…

Pożegnanie studentów programu Erasmus+

11 czerwca 2019
czytaj całość

7 czerwca odbyło się spotkanie pożegnalne dla studentów programu Erasmus+ oraz ich mentorów z udziałem dr hab.  Marka Macko, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy i dr Katarzyna Chmielewskiej, Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Zagranicznych zorganizowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

czytaj całość…

Profesor Małgorzata Święcicka na jubileuszowych uroczystościach w UAM

10 czerwca 2019
czytaj całość

W dniu 29 maja 2019 roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się obchody stulecia poznańskiej polonistyki. Na zaproszenie Dziekana Wydziału prof. dr. hab. Tomasza Mizerkiewicza oraz Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej –  prof. UAM dr. hab. Zbigniewa Kopcia wzięła w nich udział Pani Profesor Małgorzata Święcicka – Dziekan Wydziału Humanistycznego naszej uczelni.

czytaj całość…

Infrastruktura UKW wczoraj i dziś

27 czerwca 2018
czytaj całość

W 2019 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jako Uczelnia będąca spadkobiercą swoich poprzedniczek: WSN, WSP, AB obchodzić będzie jubileusz 50-lecia. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przez lata swojej działalności i rosnących potrzeb musiał powiększać swoje zasoby lokalowe, na przestrzeni lat ta baza jest modernizowana i unowocześniana, warto zobaczyć jak się zmieniała.

 

 

czytaj całość…