Aktualności

Studentka UKW z brązowym medalem Mistrzostw Europy

14 maja 2018
czytaj całość

12-stego maja 2018 r. odbyły się w Puszczykowie k/Poznania I Amatorskie Mistrzostwa Europy w MMA. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek tej dyscypliny z całej Europy. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się studentka IV roku Psychologii, naszego Uniwersytetu, Marta Wojdat - zdobywając w kategorii do 57 kg brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy.

czytaj całość…

II Mistrzostwa UKW w Wyciskaniu Sztangi

09 maja 2018

26 kwietnia 2018 roku odbyły się II Mistrzostwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Wyciskaniu Sztangi - na ławeczce w pozycji leżącej. Zawody zgromadziły zarówno mężczyzn, jak i kobiety oraz tradycyjnie już komplet publiczności na widowni.

czytaj całość…

Pięć medali AMP dla studentki i studenta UKW w brazylijskim Jiu-Jitsu

30 kwietnia 2018
czytaj całość

29 kwietnia w Poznaniu zakończyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu. W zawodach wystąpiło blisko 200 zawodników z ponad 40 Uczelni Wyższych z całej Polski. W gronie najlepszych znaleźli sie również studentka i studenci naszego Uniwersytetu: Marta Wojdat która zdobyła 2 brązowe medale oraz Kamil Hercer zdobywca 1 złotego i 2 srebrnych medali.

 

czytaj całość…

Muzea UKW w katalogu muzeów uczelnianych

28 marca 2018
czytaj całość

Niedawno ukazał się katalog poświęcony muzeom działającym w ramach instytucji akademickich: uniwersytetów, akademii, politechnik. Nie mogło w nim zabraknąć Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

czytaj całość…