Aktualności

Wsparcie dla czasopism naukowych z UKW

01 kwietnia 2019

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił wyniki konkursu w ramach programu Wsparcie dla czasopism naukowych, na liście dofinansowanych znalazły się 3 wydawane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Fryderyk dla prof. Sławomira Czarneckiego

19 marca 2019
czytaj całość

12 marca 2019 r. odbyła się Gala Muzyki Poważnej w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jednego z Fryderyków 2019 odebrał prof. Sławomir Czarnecki z Wydziału Edukacji Muzycznej. Nagrodzono go w kategorii Album roku. Muzyka symfoniczna i koncertująca.

czytaj całość…

Dantejskie sceny w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego! O drzeworytach Stefana Mrożewskiego

20 lutego 2019
czytaj całość

Cykl ilustracji Stefana Mrożewskiego (1894 – 1975) do „Boskiej Komedii” Dantego to prawdziwy biały kruk na rynku sztuki. Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego może pochwalić się kolekcją aż dwunastu grafik tego Twórcy. Drzeworyty przekazała do Muzeum Wanda Poznańska, żona Konsula Generalnego II RP – Karola Poznańskiego, Donatorka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Stypendium Rządu Tajwanu dla studentki UKW

02 kwietnia 2019

Studentka III roku lingwistyki rosyjsko-chińskiej, Agata Grygiel, zdała egzamin z języka chińskiego na poziomie B1 i otrzymała 9-miesięczne stypendium Rządu Tajwanu na naukę mandaryńskiego na Tajwanie (od września 2019 do maja 2020). Serdecznie gratulujemy!

czytaj całość…

Sukces UKW na III Bydgoskim Hackathonie

01 kwietnia 2019

W dniach 29-30 marca 2019 r. odbył się III Bydgoski Hackathon organizowany przez Stowarzyszenie Bydgoski Klaster Informatyczny. Zespoły programistów zmagały się podczas 24-godzinnego maratonu. Po zakończeniu uczestnicy prezentowali swoje dokonania, następnie Jury wybrało 3 najlepsze prace. Pierwsze miejsce zdobył zespół studentów i absolwentów kierunku informatyka UKW.

czytaj całość…

Katar: Złoty medal dla lingwistów UKW!

27 marca 2019
czytaj całość

W dniach 16-20 marca 2019 r. studenci lingwistyki stosowanej Judyta Kwapiszewska,  Agnieszka Lamperska, Mariusz Gliniecki oraz Yussef Abo Saeid reprezentowali Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na 5th International Universities Arabic Debating Championship w Katarze. 

czytaj całość…