Końcowe odliczanie do AME w piłce ręcznej

  • 13 czerwca 2019
Katarzyna Domańska i Bernard Mendlik, fot. Andrzej Obiała
Katarzyna Domańska i Bernard Mendlik, fot. Andrzej Obiała

Już 4 lipca nastąpi otwarcie Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Do grodu nad Brdą przybędzie 400 zawodników.

W imprezie wystąpi 12 żeńskich zespołów i 10 męskich, reprezentujących uniwersytety z Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Ukrainy oraz gospodarze. W rywalizacji pań będą rywalizować trzy polskie zespoły, w tym reprezentantki naszego Uniwersytetu. Spotkania będą rozgrywane w hali CEKFiS przy ul. Sportowej oraz hali ZS nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków przy ul. Cichej. – Mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik. Dopisują się jeszcze do nas wolontariusze, bo ich cały czas potrzebujemy. Musimy jeszcze przygotować halę Artego. Tam odbędą się mecze finałowe i musimy przygotować wykładzinę do piłki ręcznej – mówi prezes AZS-u UKW, Katarzyna Domańska.

Dla kibiców najważniejszy jest oczywiście wątek sportowy. Wstęp na wszystkie spotkania będzie bezpłatny, a codziennie do 10 lipca będzie rozgrywanych kilka spotkań. Organizatorzy liczą też na wysoki poziom sportowy całej rywalizacji. – Patrząc na uniwersytety z Hiszpanii, Portugalii i Bochum, spodziewamy się zawodników, którzy grają w klubach na najwyższym poziomie. Prawdopodobnie pojawią się zawodnicy z klubów z Barcelony i Granady. Piłka ręczna zawsze miała swoje miejsce w Bydgoszczy, ale mamy nadzieję, że po tych mistrzostwach ta dyscyplina będzie u nas jeszcze bardziej zauważalna – uważa wiceprezes AZS-u UKW, Bernard Mendlik.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 4 lipca o godz. 18:30 na boisku CEKFiS UKW przy ul. Sportowej 2.