Wielkie otwarcie Muzeum UKW

Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego powołane zostało Zarządzeniem nr 26/2016/2017 Rektora UKW z dnia 6 lutego 2017 r. ws. Regulaminu Organizacyjnego Biblioteki UKW. W strukturze Biblioteki powstał Oddział Zbiorów Muzealnych, a w nim Sekcja - Muzeum Uniwersyteckie. Obecnie, po okresie tworzenia i przygotowań mamy zaszczyt zaprosić na jego uroczyste otwarcie - 27 czerwca 2019 r., o godz. 12.00 w Bibliotece UKW.

Gospodarzami wydarzenia będą JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacek Woźny oraz dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - dr Aldona Chlewicka-Mączyńska.

Goście będą mieli okazję wysłuchać okolicznościowych wykładów, m.in.:

• Tworzenie Muzeum Uniwersyteckiego - dr Aldona Chlewicka-Mączyńska (UKW)
  • Wolność wolnych ludzi. Dekada 1980-1989 na bydgoskiej WSP - dr Monika Opioła-Cegiełka (UKW)

Po zakończeniu części plenarnej, nastąpi przejście z ulokowanej na pierwszym piętrze Auli na piętro drugie - do strefy muzealnej, gdzie po uroczystym przecięciu wstęgi i wpisach do Księgi Pamiątkowej Muzeum Uniwersyteckiego - odbędzie się zwiedzanie.

Wydarzeniu będą towarzyszyć dwie wystawy:

• Cztery uczelnie - jedna historia. 1969-2019. Od Wyższej Szkoły Nauczycielskiej do Uniwersytetu
  • Wolność wolnych ludzi. Dekada 1980/90 na bydgoskiej WSP.

Zapraszamy!