AME: Podsumowanie spotkań eliminacyjnych

Za nami pierwsza część Akademickich Mistrzostw Europy. Czas na kilka słów podsumowania.

Bydgoskich kibiców najbardziej interesowała rywalizacja kobiet, gdzie występują aż trzy polskie zespoły, w tym reprezentantki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podopieczne Krzysztofa Kościańskiego nie mogą jednak zaliczyć tych eliminacji do udanych. Zarówno w meczu z Chorwatkami z Zagrzebia jak i Rumunkami z Pitesti, to rywalki były dominującą stroną i wysoko wygrywały swoje mecze. Naszym Dziewczynom nie można odmówić serca do walki, ale górą było po prostu doświadczenie. Zespół UKW powalczy jeszcze o 9. miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Najwięcej powodów do radości miały studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Wygrały wszystkie swoje trzy spotkania i awansowały do ćwierćfinałów z najlepszym bilansem bramkowym spośród wszystkich zespołów. W walce o medale pozostają również uczelnie z Valencii, Zagrzebia, Porto, Hamburga, Bochum, Pitesti i Marsylii. Nie powiodło się natomiast drugiej drużynie z Lublina. Studentki UMCS przegrały wszystkie trzy spotkania i pozostała im rywalizacja o miejsca 9-11.

Bardzo zaciętą rywalizację oglądaliśmy wśród mężczyzn. W jednej z grup aż trzy zespoły zanotowały po dwa zwycięstwa i o awansie do ćwierćfinałów decydował bilans bramkowy. Skorzystali na tym szczypiorniści z Granady i Kolonii. W pozostałych dwóch grupach sytuacja była bardziej klarowana i awans uzyskały zespoły z Minho, Zurychu, Rijeka i Suceavy.

W poniedziałek zaplanowano ćwierćfinały, dzień później rozegrane zostaną półfinały, a finałowe mecze odbędą się w środę, 10 lipca w Artego Arena. O 17:00 rozpocznie się decydująca walka kobiet, a o 19:00 - mężczyzn.

Wyniki i rozkład spotkań znajdują się na stronach: polskojęzyczna i anglojęzyczna.

Rozkład meczów 8 lipca, poniedziałek

Mężczyżni

Mecz o miejsca 9-11:
9:00, Sportowa 2 - University Union - Nikola Tesla (Serbia) - Akdeniz University (Turcja)

Ćwierćfinały:
9:00, Cicha 59 University of Minho (Portugalia) - University of Bochum (Niemcy)
11:00, Sportowa 2 - German Sport University Cologne (Niemcy)  Stefan cel Mare University of Suceava  (Rumunia)
11:00, Cicha 59 - University of Granada (Hiszpania) - Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (Szwajcaria)
13:00, Sportowa 2 - University of Rijeka (Chorwacja) - University of Porto (Portugalia)

Kobiety

Mecz o miejsca 9-11:
15:00, Sportowa 2 - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Polska) - Norwegian University of Science and Technology (Norwegia)