XVII Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej

W dniach 5 – 7 czerwca 2008 r. odbyła się XVII Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej nt. Cztery pory roku w rozwoju człowieka, organizowana przez Sekcję Psychologii Rozwojowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Miejscem obrad było Collegium Maius UKW.

Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej zwoływana jest corocznie, nieprzerwanie od 16 lat. Skupia ona środowisko polskich psychologów, zainteresowanych zjawiskiem psychicznego rozwoju człowieka, zarówno badaczy jak i praktyków, wykorzystujących wiedzę o rozwoju w różnych obszarach praktyki społecznej.

Na tegorocznej Konferencji wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Małgorzata Kościelska, natomiast z wykładami plenarnymi wystąpili: prof. dr hab. Ewa Czerniawska, prof. dr hab. Elżbieta Dryll, prof. dr hab. Stefan Frydrychowicz, dr hab. Maciej Haman, prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, dr hab. Dorota Kubicka,  prof. dr hab. Piotr Oleś oraz prof. dr hab. Mieczysław Plopa.

Odbył się również panel dyskusyjny nt. Staż zawodowy po studiach psychologicznych w perspektywie rozwoju zawodowego, który poprowadził prof. dr hab. Adam Niemczyński, Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Program Konferencji przewidywał ponadto 11 sympozjów tematycznych oraz 5 sesji plakatowych, w ramach których zaprezentowanych zostało ponad 70 referatów i blisko 40 posterów.

Patronat nad XVII Ogólnopolską Konferencją Psychologii Rozwojowej objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezydent Miasta Bydgoszcz, JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW.

Więcej informacji na stronie www.xviiokpr.ukw.edu.pl.