Konferencje
Ochrona zbiorów bibliotecznych. Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość - 17-18 maja 2018 r.

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Ochrona zbiorów bibliotecznych. Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość, która odbędzie się 17-18 maja 2018 r. w Bydgoszczy.

Celem sesji, o charakterze interdyscyplinarnym, jest podjęcie problemów związanych z ochroną materiałów bibliotecznych w przeszłości oraz wyzwań stojących przed współczesnymi i przyszłymi bibliotekarzami. Organizatorem konferencji jest Zakład Historii Sztuki i Kultury UKW.

Honorowy Patronat:
Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Rada Naukowa Konferencji:

• prof. zw. dr hab. Maria Juda, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • prof. zw. dr hab. Wojciech Kowalski, Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • dr hab. Aleksander Jankowski, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • dr hab. Anna Kamler, prof. Uniwersytetu Warszawskiego,
  • dr hab. Ryszard Nowicki, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • dr hab. Bogumiła Staniów, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • dr hab. Kamil Zeidler, prof. Uniwersytetu Gdańskiego,
  • dr hab. Marek Zieliński, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • dr Jana Brožovská Onderková Uniwersytet Śląski w Opawie.
  • Komitet Organizacyjny Konferencji:
  • dr hab. Ryszard Nowicki, prof. UKW - przewodniczący,
  • dr hab. Zbigniew Zyglewski, prof. UKW,
  • dr Barbara Gawęcka,
  • dr Agnieszka Wysocka - sekretarz.