Konferencje

Konferencja Naukowa Polska oraz Unia Europejska w globalnym wirze zmian - 18 grudnia 2019 roku

Instytut  Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza na Konferencję Naukową: Polska  oraz Unia Europejska w globalnym wirze zmian, która odbędzie się 18 grudnia 2019 roku.

Celem konferencji jest omówienie ekonomicznych problemów nurtujących Unię Europejską. Obszary tematyczne konferencji dotyczą: przemian w Polsce w kontekście wzrostu umiędzynarodowienia krajowych gospodarek oraz nasilenia procesów globalizacyjnych, procesów wymiany handlowej w UE, ekonomicznych problemów związanych kryzysem migracyjnym, następstw i zagrożeń związanych z Brexitem, pozycji Unii Europejskiej w warunkach nasilonej rywalizacji Stanów Zjednoczonych z Chinami. Konferencja odbędzie się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Udział w konferencji jest bezpłatny.