Konferencje
Międzynarodowa Konferencja NATO Military Police in 2040 Międzynarodowa Konferencja NATO Military Police in 2040

Międzynarodowa Konferencja NATO Military Police in 2040

W dniu 26  - 28 stycznia 2021 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja NATO Military Police in 2040, realizowana przez Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO MP COE we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Organizacją wydarzenia z ramienia UKW koordynowała dr Kamila Sierzputowska (WNOPiA).

Celem międzynarodowego spotkania była analiza przyszłych wyzwań bezpieczeństwa w obszarach: POLITICAL ENVIRONMENT TRENDs, HUMAN ENVIROMENT TRENDS,TECHNOLOGY TRENDS, ECONOMIC / RESOURCES TRENDS, NATURAL ENVIROMENT TRENDS, FUTURE SECURITY CHALLENGES oraz perspektywy ich rozwoju.

Pierwszego dnia obrad, które prowadzono online, przedstawiciele Wydziału Nauk o Polityce Administracji: prof. Ewa Szatlach, dr Izabela Kapsa, dr Magdalena Bierzyńska – Sudoł, dr Kamila Sierzputowska, dr Marcin Wałdoch oraz dr Wojciech Trempała wzięli w nich aktywny udział, pełniąc rolę ekspertów, zaś ich wiedza i doświadczenie, w istotny sposób przyczyniły się do wzbogacenia możliwości prognozowania militarnych implikacji, wynikających ze zmieniających się trendów w poszczególnych dziedzinach.

W dniu 15.02 reprezentantki uczelni: dr Kamila Sierzputowska oraz dr Izabela Kapsa

w siedzibie MP COE przy ul. Potockiego 14 w Bydgoszczy odebrały certyfikaty uczestnictwa.

Analiza potencjalnych przyszłych wyzwań dla bezpieczeństwa, jak również ocena ewentualnych sytuacji niestabilności, które mogą w ciągu najbliższych 20 lat wpływać na misje, operacje lub niestabilność NATO stanowi jeden z przykładów z sukcesem realizowanej umowy o współpracy pomiędzy Centrum Eksperckim Policji Wojskowych NATO MP COE NATO a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.