Poprzednie edycje

VII edycja

24 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, że siódma edycja Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie została rozstrzygnięta. Każda edycja jest poświęcona innemu zagadnieniu z obszaru szeroko pojętej wiedzy o społeczeństwie. W tym roku zaproponowaliśmy następującą tematykę pracy pisemnej: "Polski patriotyzm w perspektywie młodzieży. Przeszłość - teraźniejszość - przyszłość".

 

czytaj całość…

VI edycja

18 kwietnia 2017
czytaj całość

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się VI edycja Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego corocznie przez nasz Uniwersytet.

czytaj całość…

V edycja

11 kwietnia 2016
czytaj całość

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się V edycja Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego corocznie przez nasz Uniwersytet.

Tym razem uczniowie przygotowali pisemne prace poświęcone następującemu zagadnieniu: „Bezpieczeństwo na drogach publicznych. Ocena dotychczasowych osiągnięć i postulaty działań w zakresie jego poprawy". Uczestnicy podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tytułowej problematyki, wskazując wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom!
 
Honorowy patronat nad konkursem objął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

czytaj całość…

IV edycja

28 maja 2015
czytaj całość

W roku szkolnym 2014/2015 zorganizowaliśmy IV edycje Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Tym razem uczniowie szkół przygotowali pisemne prace dotyczące: „Przeciwdziałania i zwalczania korupcji w życiu publicznym widziane z perspektywy młodych ludzi”.

czytaj całość…

III edycja

11 czerwca 2014
czytaj całość

W roku szkolnym 2013/2014 zorganizowaliśmy już III edycje Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnzajalnych. W tej edycji ośmielamy się zaproponować Państwu następujące zagadnienie:

Partycypacja młodzieży w zarządzaniu wspólnotą lokalną – czyli co i jak młodzi ludzie mogą zmieniać w swoich gminach, powiatach i województwach.

czytaj całość…

II edycja

03 czerwca 2013
czytaj całość

W ubiegłym roku Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zainicjował Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, którym starał się zainteresować uczniów szkół województwa kujawsko – pomorskiego. Spotkał się on z życzliwym przyjęciem tak jego uczestników, jak i ich nauczycieli.  

czytaj całość…

I edycja

03 czerwca 2013
czytaj całość

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743