Studenckie Koło Naukowe Edukacji Obywatelskiej
Projekt Projekt

Projekt "Ratownictwo Głuszy" - warsztaty

12-13 maja 2021 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się warsztaty z Ratownictwa Głuszy. Członkowie SKNEO wykorzystywali nabytą wiedzę podczas wirtualnych wykładów i udzielali pierwszej pomocy w symulowanych zdarzeniach, jak: wypadek samochodowy na bezdrożach, przygniecenie konarem drzewa, wstrząs anafilaktyczny, podtopienie, zatrzymanie krążenia itp. W ramach warsztatów braliśmy udział w akcji poszukiwawczej poszkodowanego w lecie. W kilkuosobowych patrolach, wyposażeni w apteczki, mapy i krótkofalówki przeszukiwaliśmy pobliski teren, by po odnalezieniu poszkodowanego udzielić mu pierwszej pomocy i przetransportować do bazy na samodzielnie skonstruowanych noszach.

Warsztaty poprowadził dr Dominik Chmiel z Instytytu Ratownictwa Głuszy. DZIĘKUJEMY!!!

Podczas drugiego dnia warsztatów odwiedziła nas reporterka  TVP 3, Pani Monika Komisarek. Oto link do materiału filmowego:

Misja zakończona. Ratownicy medyczni wrócili z Afryki z nowym doświadczeniem (tvp.pl)

Zdjęcia z warsztatów posłużą jako ilustracje istruktażowe do książki, którą obecnie opracowujemy. Autorami zdjęć są Angelika Basińska i Karolina Goede

EKSPERCI MERYTORYCZNI PROJEKTU

- dr Karolina Goede - UKW