Konferencje

Konferencja: Wkład Edwarda Raczyńskiego do polskiej kultury politycznej - 3.11.2011

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW, Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji UKW oraz Stowarzyszenie Miłośników Dyplomacji i Dziejów Migracji  „PRO DIPLOMATIO” byli organizatorami konferencji naukowej na temat: Wkład Edwarda Raczyńskiego do polskiej kultury politycznej, która odbyła się 3 listopada 2010 r.  w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy.

HONOROWY PATRONAT NAD KONFERENCJĄ OBJĘLI:

• Radosław Sikorski – Minister Spraw Zagranicznych RP
  • Rafał Bruski – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  • Konstanty Dombrowicz – Prezydent Bydgoszczy
  • Józef Kubik – JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Idea konferencji nawiązuje do historycznych tradycji polskiej kultury politycznej i dorobku w tym zakresie polskiej służby zagranicznej oraz emigracji politycznej.
Konferencja odbędzie się w Sali im. Marcina Kiszkiela Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,  ul. Berwińskiego 4.
Konferencję poprzedzi otwarcie wystawy darów  i pamiątek otrzymanych przez Ministra Spraw Zagranicznych RP podczas wizyt oficjalnych w różnych państwach, a także przekazanych przez ambasadorów kończących swoją misję dyplomatyczną w Polsce.

KOMITET NAUKOWY:

• prof. nadzw. dr hab. Zdzisław Biegański (UKW),
  • prof. zw. dr hab. Marian Marek Drozdowski (PAN),
  • prof. dr Andrzej Targowski (WESTERN MICHIGAN UNIVERSITY – USA),
  • prof. nadzw. dr hab. Adam Sudoł (UKW),
  • dr Tadeusz Trocikowski – (EUROPEJSKA FUNDACJA NAUKOWA).

KOMITET ORGANIZACYJNY:

• prof. nadzw. dr hab. Adam Sudoł,
  • dr Andrzej Purat,
  • mgr Anna Popielarczyk-Pałęga,
  • mgr Magdalena Bierzyńska-Sudoł,
  • mgr Jarosław Pijarowski.