dr hab. Pieczywok AndrzejUdział w konferencjach naukowych

dr hab. Pieczywok AndrzejUdział w konferencjach naukowych

Udział czynny w konferencjach (ostatni okres)

 

  1. Udział w XXX Międzynarodowej konferencji naukowej, pt. Socjologia grup dyspozycyjnych. Pomiędzy teorią nauk społecznych a praktyką, w dniach 09.-10.05.2019 r. Tytuł referatu: Kultura bezpieczeństwa mieszkańców społeczności lokalnej w wyobrażeniu i rzeczywistości studentów – badania dystansowe (Na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego).
  2. Udział w VIII Ogólnopolskiej konferencji naukowej, pt. Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego, w dniach 05.06.2019r. Tytuł referatu: Zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i infrastruktury krytycznej jako wyzwanie dla sił zbrojnych RP. (Na przykładzie opinii studentów UKW w Bydgoszczy).
  3. Udział w III Interdyscyplinarnym Zjeździe Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa, w dniach 25-26.09.2019r. Tytuł referatu: Społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka – implikacje i paradygmaty zmian.
  4.  Udział w II Ogólnopolskiej konferencji naukowej, pt. Edukacja w bezpieczeństwie i obronności, w dniu 14.11. 2019 r. Tytuł referatu: Współczesne wyzwania dla edukacji młodzieży szkolnej na rzecz bezpieczeństwa. (Teoria problemu).
  5. Udział w III Ogólnopolskim Kongresie Naukowym SAFE PLACE 2019, pt. Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej Dobre praktyki cywilne i wojskowe, w dniach 19-20.11.2019 r. Tytuł referatu: Kreowanie zmian w postawach i działaniu młodzieży w wyniku doświadczania zagrożeń terrorystycznych na obiektach szkół.
  6. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. LIV CICA – XV Międzynarodowe Security Forum organizowanej przez CICA International, Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie, w dniach 07-08.10.2020r. Tytuł referatu: Przestrzeń, proces i alternatywy edukacji na rzecz bezpieczeństwa człowieka.
  7. Udział w I Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Uwarunkowania i konteksty bezpieczeństwa wewnętrznego organizowanej przez Akademię Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w dniu 21.01.2021r. Tytuł referatu: Edukacja dla bezpieczeństwa w refleksji i badaniach naukowych.
  8. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Kształcenie i szkolenie kadr w systemie bezpieczeństwa organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie, w dniach 11-12.03.2021r. Tytuł referatu: Aktywność i działanie podmiotów kształcenia na rzecz bezpieczeństwa w uczelniach wyższych – uwarunkowania i konteksty.
  9. Udział w Międzynarodowej zagranicznej konferencji naukowej pt. Threats in cyberspace in the modern world organizowanej przez War Studies University in Warsaw, Academic Center for Cybersecurity Policy, Institute for Local Self-Government Maribor, w dniu 24.03.2021r. Tytuł referatu: Education, security and cybersecurity during the pandemic.
  10. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. LVIII CICA – XVI Międzynarodowe Security Forum organizowanej przez CICA International, Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie, w dniach 13-14.05.2021r. Tytuł referatu: Podmiotowe i sytuacyjne uwarunkowania dobrostanu w Policji.
  11. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Publiczny wymiar cyberprzestrzeni organizowanej przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie i Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, w dniu 30.06.2021r. Tytuł wystąpienia: Kształtowanie bezpieczeństwa środowiskowego i w cyberprzestrzeni- porównanie zagrożeń i sposobów przeciwdziałania.
  12. Udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Uwarunkowania i konteksty bezpieczeństwa wewnętrznego, organizowanej przez Akademię Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, w dniu 14.01.2022r. Tytuł referatu: Instytucjonalno-edukacyjny wymiar bezpieczeństwa wewnętrznego.
  13. Udział w Międzynarodowwj Konferencja Naukowa pt. Polityczno-wojskowe aspekty bezpieczeństwa w XXI wieku (Bydgoszcz, 17-18 stycznia 2022roku), wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego i moderator sesji I: Planowanie i prowadzenie operacji wojskowych.
  14. Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Status prawny krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Konferencja była zorganizowana przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie i Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, w dniu 25.01.2022r. Tytuł referatu: Problematyka realizacji szkoleń dotyczących szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa.