Pracownicy

dr hab. Dłużewska Anna Maria
profesor uczelni, kierownik zakładu

Dłużewska Anna Maria

dr hab.

Jednostka organizacyjna:

Instytut Geografii

Adres:

85-033 Bydgoszcz, ul. Pl. Kościeleckich 8

52 349-62-50
geografia@ukw.edu.pl
otwórz stronę www

Informacje:

WYKSZTAŁCENIE

Studia magisterskie:
1989-1994 - Uniwersytet Śląski; Wydział Filologiczny; Kierunek: Kulturoznawstwo; Specjalizacja: Teoria i historia kultury.

Studia podyplomowe:
1993-1994 - Uniwersytet Warszawski; Wydział Geografii i Studiów Regionalnych; Podyplomowe Studium Krajów Rozwijających się;

Stopień doktorski:
23.03.1999 - Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Uniwersytetu Warszawskiego; temat: „Role rodzinne i społeczne kobiet w Tunezji na tle polityki państwa”
promotor: Dr hab. Elżbieta Rekłajtis
recenzenci: Dr hab. Andrzej Lisowski, Doc. dr hab. Jerzy Zdanowski

Stopień habilitacyjny:
22.06.2010 – stopień habilitacyjny nadany przez Radę Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego;
Recenzenci dorobku: Prof. dr hab. Antonii Jackowski, Prof. dr hab. Wiesław Maik , Dr hab. Stefan Kałuski Prof. UW, Dr hab. Ryszard Winiarski Prof. AWF Kraków
Praca habilitacyjna p.t..„Społeczno-kulturowe dysfunkcje turystyczne w krajach islamu”, recenzent wydawniczy: Prof. dr hab. Janusz Danecki

Kursy językowe:
• 1885-1989 – Alliance Francaise (wszystkie stopnie)
• 1990-1993 – Instituto Italiano di Lingua e di Cultura - wszystkie stopnie
• 1993 – Specjalistyczny kurs językowy: Italiano per Lavoro, il Commercio e gli Affari, Scuola DM Toscana, Florencja.
• 1998 – zaawansowany kurs językowy: King`s School of English, Londyn



PRACA ZAWODOWA

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Geografii – od 1.03.2011r.
– profesor nadzwyczajny

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki przestrzennej – od 1.10.2011r.
- profesor nadzwyczajny

Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych – od 1.10.1994 do 30.09.2011r.

Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie, Wydział Turystyki i Rekreacji – od 1.09.2003 r. do 30.09.2011r
Stanowisko:
- dziekan Wydziału Turystyka i Rekreacja – od 1.09.2004r. do 30.09.2011r.
- profesor nadzwyczajny SWPR – od 10.10.2010r.


ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH
• angielski – biegła
• francuski - biegła
• włoski - dobra
• rosyjski - dostateczna