Pracownicy

dr hab. Matuszak-Gołda Katarzyna
profesor uczelni

Matuszak-Gołda Katarzyna

dr hab.

Jednostka organizacyjna:

Wydział Edukacji Muzycznej

Adres:

85-064 Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 30

52 34 19 275
52 34 19 295
dyrygent@ukw.edu.pl
otwórz stronę www

Informacje:

Katarzyna Matuszak w 1987roku ukończyła wydział wokalno-aktorski w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2003r.otrzymała tytuł doktora sztuki w zakresie śpiewu solowego.
Przez wiele lat związana była z Operą Nova w Bydgoszczy i scenami operowymi w kraju m.in. Teatr Muzyczny "Roma" w Warszawie i Teatr Wielki w Łodzi. Jest śpiewaczką, która wystąpiła w kilkunastu krajach Europy i Ameryki Północnej. W Londynie po koncercie charytatywnym na rzecz dzieci litewskich, osobiste podziękowania złożył jej za ten występ prezydent Litwy. W Oslo odnosiła sukcesy, śpiewając z tamtejszą Radiową Orkiestrą Narodową. W Paryżu zaśpiewała podczas inauguracji duńskiej prezydencji w UE. Jest pierwszą polską artystką, która 1 maja 2004 roku, w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej wykonała specjalnie na tę okazję przygotowany, Recital Pieśni Krajów Unii Europejskiej.
Koncertowała w Ameryce: Chicago, Las Vegas, Hollywood i kanadyjskim Toronto. Oklaskiwano ją w Libanie i Izraelu. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Hamburgu.
Za popularyzację muzyki ostatniego króla walca-Roberta Stolza otrzymała złoty medal. Ma w swoim repertuarze partie operowe,operetkowe,role w musicalach.

Dyżury:

Instytut Edukacji Muzycznej UKW, ul. Chodkiewicza 30, wtorek 9.oo - 11.oo, s.223