Uroczyste otwarcie Centrum Informacji i Promocji ŚDW w Bydgoszczy

  • 12 kwietnia 2019
Uroczyste otwarcie Centrum Informacji i Promocji ŚDW w Bydgoszczy
Uroczyste otwarcie Centrum Informacji i Promocji ŚDW w Bydgoszczy

11 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy. Jednostka ta powołana została na mocy porozumienia Miasta Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach projektu EMMA współfinansowanego przez Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Gospodarzami wydarzenia była Prezydent Miasta Bydgoszczy - Maria Wasiak oraz JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacek Woźny. W otwarciu Centrum uczestniczył Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Przemysław Daca, który z rąk JM Rektora UKW otrzymał medal pamiątkowy Casimirus Magnus za zasługi w rozwój dróg wodnych, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków wodnych związanych z rzekami Kujaw i Pomorza. W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości związanych z szeroko pojętą gospodarką wodną i żeglugą śródlądową.

Przybyli goście wysłuchali okolicznościowego wykładu kierownika Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych - prof. dr hab. Zygmunta Babińskiego pt. Requiem dla Wisły, w czasie którego przedstawiono problemy związane z postępującą degradacją dolnej Wisły, utrudniającą prowadzenie żeglugi śródlądowej oraz wskazano możliwości jej przywrócenia. Koordynator naukowy Centrum - dr Dawid Szatten, przedstawił plan zadań dla otwartej jednostki. Po zakończeniu części plenarnej, odbyło się zwiedzanie Centrum.

Zapraszamy do fotorelacji z otwarcia Centrum i systematycznego śledzenia informacji nt. śródlądowych dróg wodnych m.in. w mediach społecznościowych - Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy.

fot. A. Obiała