Kolejne mistrzowskie imprezy dla AZS-u UKW

  • 13 czerwca 2019
Konferencja prasowa przed Mistrzostwami
Konferencja prasowa przed Mistrzostwami

W przyszłym roku do Bydgoszczy przyjadą najlepsi szachiści i brydżyści wśród studentów. AZS UKW będzie organizatorem Akademickich Mistrzostwach Świata w grach umysłowych.

Do rozpoczęcia AMŚ pozostało 15 miesięcy i w tym tygodniu nasz Uniwersytet odwiedziła delegacja FISU (Międzynarodowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego). Działacze nie kryli zadowolenia z faktu, że ta impreza odbędzie się właśnie w Bydgoszczy. – Bydgoszcz bardzo nam się podoba i oczekujemy dobrze zorganizowanych Mistrzostw w przyszłym roku. Przyjedzie tutaj elita naszego globu – zapowiedziała Fiona Testuz z FISU.

Do Bydgoszczy przyjadą miłośnicy brydża i szachów, którzy najlepiej zaprezentują się w krajowych eliminacjach. W rywalizacji z nimi nie bez szans będą polscy zawodnicy. – Polska należy do światowej elity brydża – powiedział delegat techniczny Geert Magerman. – Polskie szachy mają dobre tradycje i Wasi zawodnicy niejednokrotnie zdobywali medale na najważniejszych imprezach – dodał delegat odpowiedzialny za szachy, Georg Kradolfer.

AZS UKW rokrocznie organizuje Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw oraz krajowe zawody, ale najważniejszą imprezą były Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Wydarzenie to otrzymało bardzo wysokie noty od FISU, co zadecydowało o przyznaniu naszej uczelni organizacji kolejnych mistrzowskich imprez. - Widać, że FISU organizując w poprzednich latach szachy i brydż osobno zdecydowała, że tak silny ośrodek, jakim jest Bydgoszcz, jest w stanie zorganizować te dwie imprezy jednocześnie. Jestem przekonany, że ta impreza będzie zorganizowana na bardzo wysokim poziomie – podkreśla wiceprezydent FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa), Łukasz Turlej.

Już teraz wiemy, że AZS UKW w 2021 roku zorganizuje Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie i nie jest to na pewno ostatnia mistrzostwa impreza, która odbędzie się na UKW.