Uśmiechnięta kobieta siedząca przy biurku, z lewej strony mikrofon radiowy, na biurku zeszyt i kubek, jasne tło Uśmiechnięta kobieta siedząca przy biurku, z lewej strony mikrofon radiowy, na biurku zeszyt i kubek, jasne tło

Studentki UKW laureatkami „Grand PiK Akademicki"

Studentki naszego Uniwersytetu zostały laureatkami Konkursu Artystycznych Form Radiowych  „Grand PiK Akademicki". Gala wręczenia nagród odbyła się 25 czerwca w Operze Nova.

Nagrodzone studentki:

  • Nagrodę Główną ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji otrzymała Maja Szczepocka za reportaż Statystycznie to tylko praca. Materiał ukazuje portret ankieterki pracującej w Urzędzie Statystycznym i przybliżenie zawodu, który wymaga społecznego zaufania.

  • Wyróżnienie ufundowane przez Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, przyznane zostało Joannie Dudek za reportaż zatytułowany Z podwórka na stadion. Jest to interesujący portret zawodniczki (piłkarki) skomponowany ze zwierzeń bohaterki i efektów dźwiękowych obrazujących różne aspekty działań zawodniczki uprawiającej piłkę nożną.

Konkurs Artystycznych Form Radiowych od lat skupia najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej. Ideą Konkursu jest wykorzystywanie nowatorskich i oryginalnych form ekspresji w realizowanych utworach, aby jak najpełniej wyrazić indywidualny, autorski aspekt dzieła. Więcej informacji znajduje się na stronie Radia PiK.

Gratulujemy!