Na zdjęciu wioślarska ósemka kobiet podczas zawodów, fot. J. Kowacic Na zdjęciu wioślarska ósemka kobiet podczas zawodów, fot. J. Kowacic

Studentki naszego Uniwersytetu na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie

Zawody odbyły się w ubiegłym tygodniu w czeskich Račicach. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zgłosił do tej imprezy siedem osad. Wsród nich znalazła się osada RTW Lotto Bydgostia, której zawodniczkami są studentki UKW — Paulina Chrzanowska, Klaudia Pankratiew i Małgorzata Strybel.

Kobieca ósemka wioślarek, w której pływają Klaudia Pankratiew i Małgorzata Strybel, na młodzieżowych mistrzostwach świata w Racicach zajęła czwarte miejsce. Polki dopłynęły do mety w czasie 6.30,18. Wygrały Amerykanki (6.16,69) przed Holenderkami (6.20,43) i Niemkami (6.26,45).

Czwórka podwójna kobiet, w skład której wchodziła Paulina Chrzanowska, awansowała do półfinału, w którym przegrała walkę o finał A z Rumunkami (06:25.29). Polki straciły do rywalek nieco ponad pół sekundy (06:25.94). Zawodniczki bardzo pewnie wygrały finał B (06:38.58) i zakończyły MMŚ na siódmym miejscu.

Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!