Koronowo - wizja rewitalizacji obszarów nadrzecznych

1 lutego 2024 r. w siedzibie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Bydgoszczy zostało podpisane porozumienie intencyjne w sprawie współpracy przy organizacji konferencji pn. „Koronowo - wizja rewitalizacji obszarów nadrzecznych”.

Sygnatariuszami porozumienia byli Burmistrz Koronowa –Patryk Mikołajewski, Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. –Stanisław Drzewiecki, Prorektor ds. rozwoju Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich – dr. hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ oraz ze strony Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr. hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni.

Konferencja, która jest efektem ciągłej współpracy trwającej od 2020 roku, zaplanowana jest w dniach 19-20 marca 2024 r. w Koronowie – Pieczyskach. Głównym jej celem jest określenie aktualnego stanu wiedzy, wskazanie dobrych praktyk i rozwiązań oraz wyłonienie szerokiego kręgu osób i podmiotów wspierających Gminę Koronowo w celu zaplanowania i przeprowadzenia zagospodarowania części obszaru miasta przyległego do koryta Brdy.

Ze strony UKW w projekt zaangażowani są pracownicy badawczo-dydaktyczni Wydziału Nauk Geograficznych, którzy pod kierunkiem dr Dawida Szattena zapewniają wsparcie z zakresu hydrologii i ochrony środowiska oraz dr hab. Aleksandry Jezierskiej-Thole wspomagają doświadczeniem z zakresu rewitalizacji społeczno-ekonomicznej.

Więcej o projekcie w mediach: