Studenci UKW gośćmi na Dniu Narodowym Kuwejtu

21 lutego 2024 roku studenci lingwistyki stosowanej angielsko-arabskiej na zaproszenie JE Ambasadora Kuwejtu Pana Khalida Yateema Al-Fadhli brali udział w uroczystości Święta Narodowego Kuwejtu w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Na ceremonii byli obecni dyplomaci, politycy, naukowcy oraz celebryci. Studenci UKW rozmawiali z ambasadorami krajów arabskich, m.in. z JE Ambasadorem Królestwa Arabii Saudyjskiej oraz JE Ambasadorem Palestyny. Poziom języka arabskiego studentów UKW zachwycił obecnych na uroczystości dyplomatów.

Pani dr Magdalena Al-Sayadi adiunkt w Katedrze Językoznawstwa Orientalistycznego przywiązuje olbrzymią wagę do spotkań studentów UKW z autentycznym światem dyplomacji, ponieważ pozwalają one na poznanie z bliska specyfiki tej sfery oraz niesamowicie motywują studentów do nauki języka arabskiego.

Po rozmowach z Ambasadorem Kuwejtu studenci otrzymali prezent w postaci prenumeraty arabskojęzycznego czasopisma Al-Arabi, które jest wydawane przez Rząd Kuwejtu. Publikacja porusza kwestie związane z kulturą oraz literaturą świata arabskiego.