„Generator pomysłów dla dostępnej edukacji”-Konkurs dla Uczelni na Innowacje Społeczne

W ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działania 5.1 Innowacje społeczne został ogłoszony konkurs „Generator pomysłów dla dostępnej edukacji”.

Ważne uwarunkowania merytoryczne i czasowe.

  • Konkurs stanowi nową formę działań ukierunkowanych na wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze edukacji włączającej
  • Celem jest wyłonienie jednego wnioskodawcy (tzw. generatora), którego zadaniem będzie dotarcie do nauczycieli, pedagogów (szkolnych i specjalnych) oraz psychologów szkolnych aktywnych w obszarze dostępnej edukacji, zainteresowanych rozwijaniem swoich innowacyjnych pomysłów. Dodatkowym efektem konkursu będzie umożliwienie temu środowisku współpracy oraz wymiany doświadczeń.

Nabór trwa od 4 marca 2024 r. do 22 kwietnia 2024 r.

W przypadku chęci realizowania projektu wraz z partnerem, podmioty wskazane w ustawie wdrożeniowej, muszą w tym czasie wybrać partnera/-ów. Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie konieczne będzie podpisanie umowy partnerskiej i przekazanie jej do ION do wglądu

Zapisy regulaminu konkursu określają następujące założeniach:

  1. Działania projektowe mają się koncentrować na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze dostępnej edukacji na poziomie podstawowych i ponadpodstawowych szkół ogólnodostępnych i integracyjnych i wspieraniu uczniów doświadczających trudności w procesie edukacyjnym – kryterium dostępu nr 1.
  2. Kryterium dostępu nr 2 powinniśmy posiadać jednocześnie:
  3. uwzględnioną w swoim statucie działalność w obszarze wspierania systemu oświaty i wychowania lub wspierania rozwoju i kształcenia nauczycieli lub pedagogów;
  4. co najmniej 5-letnie doświadczenie we współpracy z placówkami ogólnodostępnymi lub integracyjnymi na szczeblu szkół podstawowych lub ponadpodstawowych w obszarze wspierania systemu oświaty i wychowania lub wspierania rozwoju i kształcenia nauczycieli lub pedagogów; do wniosku o dofinansowanie zostaną załączone referencje poświadczające ww. doświadczenie od minimum 2 placówek.
  5. W I etapie realizacji projektu beneficjent będzie odpowiedzialny za aktywną rekrutację, tj. dotarcie do minimum 100 nauczycieli, pedagogów (specjalnych i szkolnych), psychologów szkolnych aktywnych w obszarze dostępnej edukacji, mających pomysły na innowacyjne w skali Polski rozwiązania wpisujące się w zakres tematyczny konkursu (stypendyści) – kryterium dostępu nr 12.
  6. Beneficjent odpowiada za ocenę innowacyjności pomysłu proponowanego przez stypendystę w skali kraju.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Działem Projektów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego:
akrolak@ukw.edu.pl
tel. 52 3236765, 52 3236779

Więcej szczegółów w regulaminie, który stanowi załącznik.

zimbra1.ukw.edu.pl

W załączeniu również prezentacja ze spotkania informacyjnego z dnia 20.03.2024 r.

zimbra1.ukw.edu.pl