Złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim dla Kacpra Mickiewicza z UKW

24.03.2024 r. w obiektach Studium WF Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim, w których wzięło udział blisko 570 osób z 51 uczelni. Mimo braku w ekipie kilku naszych czołowych akademickich wioślarzy i wioślarek, którzy przebywają aktualnie na kadrowych zgrupowaniach, wioślarska reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego spisała się bardzo dobrze.

Wielkim sukcesem zakończył się start Kacpra Mickiewicza, który zdobył złoty medal w kategorii lekkiej mężczyzn w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji uniwersyteckiej, w której na najniższym podium stanął także Miłosz Jasiulewicz.

W klasyfikacji uniwersyteckiej kobiet, reprezentacja UKW - w składzie Izabela Gałek, Oliwia Kania, Sandra Bryk, Dominika Ronkiewicz, Olga Wnuk, Oliwia Gawrysiak i Emilia Szatkowska - zdobywając 438,5 pkt, zajęła III miejsce i brązowy medal za Uniwersytetem Warszawskim 497 pkt i UMK Toruń 438 pkt. W klasyfikacji generalnej nasze studentki uplasowały się na piątym miejscu tracąc do czwartego miejsca (UMK Toruń) zaledwie 0,5 pkt. Indywidualnie Izabela Gałek zdobyła srebrny medal w klasyfikacji uniwersyteckiej.

Nasze studentki i studenci trenują na co dzień w bydgoskich klubach: RTW Bydgostii, Zawiszy Bydgoszcz i Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, a trenerem i opiekunem z ramienia UKW jest Lech Olszewski.