Uśmiechnięta dziewczyna w okularach trzyma w rękawach ulotkę UKW Uśmiechnięta dziewczyna w okularach trzyma w rękawach ulotkę UKW

Dzień Otwarty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego za nami!

8 kwietnia 2024 roku odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który okazał się prawdziwym sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło do uczelnianej biblioteki kilkuset maturzystów ze szkół z regionu kujawsko-pomorskiego.

Członkowie społeczności akademickiej przygotowali wyjątkową atmosferę, w której każdy maturzysta mógł znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania oraz wsparcie w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Podczas wydarzenia odbywały się liczne prezentacje oraz warsztaty. W bibliotecznej auli maturzyści mieli okazję uczestniczyć w wykładach ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, dotyczących egzaminów maturalnych z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Ponadto, na salach warsztatowych prowadzone były zajęcia z różnych dziedzin nauki, m.in. podstaw autoprezentacji, sztuki wystąpień publicznych, zasad stosowania sztucznej inteligencji oraz bezpiecznego surfowania w sieci. Dla zainteresowanych odbywały się także indywidualne spotkania z coachem i specjalistami ds. rozwoju osobistego oraz konsultacje z pracownikami Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich i Biura Współpracy Międzynarodowej UKW.

Szczególnie wartościowym elementem Dnia Otwartego był bezpośredni kontakt z pracownikami oraz studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Dzięki nim uczniowie mogli uzyskać informacje na temat poszczególnych kierunków studiów, warunków rekrutacji oraz życia akademickiego na uczelni.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia rozpoczyna się już 10 czerwca, co daje maturzystom wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji i zebranie potrzebnych informacji.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili naszą uczelnię oraz całej społeczności akademickiej za udział i wsparcie w tym wydarzeniu. Dzięki Waszej pracy maturzyści mieli możliwość lepszego zrozumienia swoich potrzeb edukacyjnych i podjęcia świadomej decyzji dotyczącej przyszłej drogi życiowej.

Link po portalu rekrutacyjnego: rekrutacja.ukw.edu.pl