Filip Czerwiński pozuje oparty o ścianę zewnętrzną biblioteki głównej UKW Filip Czerwiński pozuje oparty o ścianę zewnętrzną biblioteki głównej UKW

Filip Czerwiński: Fascynuje mnie sztuczna inteligencja i tworzenie gier

W XXI w. trudno wyobrazić sobie życie bez informatyków. Tempo rozwoju technologicznego, społecznego i kulturowego jest zawrotne i potrzeby rynkowe w tym zawodzie stale rosną. Dlatego też, studia informatyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy co roku są oblegane przez młode osoby. Kandydaci świetnie zdają sobie sprawę z tego, że ich przyszła praca ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju technologicznego i zapewnienia płynnego funkcjonowania społeczeństwa w erze cyfrowej. Jedną z tych osób jest Filip Czerwiński, student III roku studiów inżynierskich na kierunku informatyka.

Filip czerwiński pozuje  do zdjęcia opierając się o ścianę zewnętrzną Biblioteki Głównej UKW

- Już od najmłodszych lat fascynował mnie świat komputerów i technologii. Wiedziałem, że chcę związać swoją przyszłość z informatyką, która dawała mi możliwość tworzenia, rozwiązywania problemów i odkrywania nowych horyzontów. – mówi Filip.

Studia na naszym Uniwersytecie to nie tylko teoria, ale praktyczne przygotowanie do realnej pracy w branży IT. Na kierunku informatycznym zajęcia prowadzą osoby legitymujące się sukcesami naukowymi, a także praktycznymi, co potwierdza nasz student.

- Studia informatyczne to dla mnie nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim szansa na kreowanie innowacyjnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczeństwa i poprawy jakości życia. Chcę wykorzystać swoją wiedzę do tworzenia aplikacji ułatwiających codzienne życie, systemów inteligentnych usprawniających pracę różnych dziedzin, a także gier komputerowych, które bawią i edukują. – mówi Filip Czerwiński.

Studia inżynierskie dają już wyższe wykształcenie, dlatego możesz od razu wkroczyć na ścieżkę zawodową. Dla naszego studenta jednak Informatyka nie wiąże się tylko i wyłącznie z chęcią zarobku. Dla niego jest to przede wszystkim pasja, coś co uwielbia robić i bez czego nie wyobraża sobie życia.

- Na studiach mogę zgłębiać interesujące mnie zagadnienia, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy tworzenie stron internetowych. Mam również okazję poznawać innych pasjonatów IT, z którymi mogę dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a także wspólnie realizować ciekawe projekty – wspomina Filip.

Zdaniem naszego studenta, wyboru studiów należy dokonywać zgodnie z własnymi zainteresowaniami, a także patrzeć na potrzeby rynkowe, które stale ulegają przeobrażeniom.

- Decyzję o studiowaniu informatyki podjąłem świadomie, kierując się zarówno swoimi zainteresowaniami, jak i pragnieniem rozwoju w dziedzinie, która ma ogromny potencjał i nieustannie się rozwija. Jestem przekonany, że zdobyta wiedza i umiejętności otworzą mi drzwi do satysfakcjonującej kariery zawodowej i pozwolą mi na realizację swoich ambitnych celów – mówi student UKW.

Więcej o kierunku informatyka na naszym portalu rekrutacyjnym.

UKW - miejsce dla ludzi z pasją!


Rekrutacja UKW