Żegnamy dr Marię Topolewską

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani dr Marii Topolewskiej.

Pani dr Maria Topolewska w 1977 r. ukończyła studia matematyczne  na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Tam też w 1986 r. uzyskała stopień doktora nauk matematycznych.

Z Uczelnią związana była od 1977 roku. Początkowo pracowała w Zakładzie (potem Instytucie) Matematyki a od 2003 roku do czasu przejścia na emeryturę (2015 rok) w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej.

Była cenionym i lubianym nauczycielem akademickim dla wielu pokoleń studentów oraz dla współpracowników. Wypromowała ponad 100 prac licencjackich oraz około 70 magistrów matematyki.

Cześć Jej Pamięci!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 maja o godz. 9:30 w kościele św. Mikołaja, św. Stanisława i św. Jana Chrzciciela w Ostromecku.