Sevi w ciemnych, krótkich włosach oparta o ścianę w galerii w Bibliotece Głównej. Obok widoczny obraz. Całe zdjęcie w jasnej, kremowej kolorystyce Sevi w ciemnych, krótkich włosach oparta o ścianę w galerii w Bibliotece Głównej. Obok widoczny obraz. Całe zdjęcie w jasnej, kremowej kolorystyce

Sevi Seweryńskx: Cyberdemokracja to rozwojowe wykształcenie na przyszłość

Na rynku pracy zapotrzebowanie na specjalistów o unikatowej wiedzy i umiejętnościach w dziedzinie nauk społecznych oraz nauk informatycznych stale rośnie. Coraz więcej firm potrzebuje osób gotowych podjąć pracę na stanowiskach wymagających kompetencji z zakresu współczesnych technologii cyfrowych oraz rozumienia procesów społecznych i politycznych. Sevi Seweryńskx, student na kierunku cyberdemokracja i studia nad rozwojem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Od dziecka interesuje się polityką, a uczelnia, jak sam zaznacza, przeszła jego oczekiwania pod kątem swojego kształtu i organizacji.

Sevi pozuje do zdjęcia na jasnym tle galerii w Bibliotece Głównej UKW

Dlaczego akurat ten kierunek wybrałeś, jako etap swojej dalszej kariery zawodowej?

Wybrałem go ze względu na interesujące przedmioty i perspektywiczne wykształcenie. Od dziecka interesowała mnie polityka oraz poczynania społeczeństwa względem demokracji i polityki. Wybór kierunku był kierowany również miłością do rodzinnego miasta.

To zawsze cieszy, jak młodzież zostaje w rodzinnym mieście. Czy teraz po roku studiów uważasz, że to była dobra decyzja?

Tak, zdecydowanie. Uczelnia przerosła moje oczekiwania pod kątem swojego kształtu i organizacji. Dodatkowo, zajęcia prowadzone są bardzo interesujące i interaktywnie. Wykładowcy wkładają serce i rozum w przedstawianie nam tego, co bez dwóch zdań jest również ich pasją.

Czy tylko na tym skupiasz się w życiu, czy masz też inne zainteresowania?

Poza uczelnią interesuje mnie wiele rzeczy. Jedna z nich to służba harcerska. Należę do Związku Harcerstwa Polskiego od 5. roku życia.

Jak zrodziła się ta pasja?

Harcerstwo zostało zaszczepione we mnie przez mojego tatę, którego już ze mną nie ma, jednak dalej przyświeca mi przykładem na każdym kroku.

To piękne.

Tak, dodatkowo pracuję jako grafik komputerowy i rysownik. Prowadzę także kanał w serwisie YouTube, tworzę cosplaye i jeżdżę na konwenty takie jak Pyrkon, Remcon czy Bykon.

Dużo tego, jak znajdujesz na to wszystko czas?

Jakoś daje radę to wszystko pogodzić. A to nie koniec moich zainteresowań. Jestem też niezależnym gitarzystą, jak i ogromnym fanem i pasjonatem aut, zwłaszcza Fiatów.

Czyli życie nie kręci się tylko wokół cyberdemokracji - to się nazywa osoba pełna pasji.

Tak, mam wiele zainteresowań, jednak jestem też dosyć lękliwą osobą. Mimo to, staram się być zawsze charyzmatyczny i otwarty.

To ważne, żeby przełamywać swoje bariery. Mamy nadzieję, że Ci się to udaje?

Tak, chodzę na strajki, marsze równości i wszelkiej maści manifestacje, nie boję się mówić o swoich opiniach, odczuciach i pomysłach. Uważam, że każdy powinien mieć w sobie tyle odwagi.

Dziękujemy za podzielenie się z nami cząstką swojej opowieści. Życzymy nieustającej odwagi i samych sukcesów.

UKW - miejsce dla ludzi z pasją!


Rekrutacja UKW