Współpraca nawiązana. Sztuczna inteligencja pomoże pacjentom w walce o zdrowie
Nowoczesne technologie, wykorzystanie wiedzy naukowej i wdrażanie jej w życie. To podstawowe cele podpisanego we wtorek, 7 stycznia porozumienia między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela. To kolejny krok, który pozwoli skuteczniej diagnozować i leczyć pacjentów.
Naukowcy z UKW, a także lekarze ze szpitala chcą w większym stopniu wykorzystać sztuczną inteligencję. Dzięki niej będzie można skuteczniej pomagać chorym, szybciej diagnozować pacjentów, co wpływa na komfort ich leczenia, a także wzmacniać działania profilaktyczne. Podpisane porozumienie to krok w kierunku rozwoju badań i wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii w medycynie. Porozumienie w Collegium Maius UKW podpisali prof. dr hab. Bernard Mendlik, Rektor uczelni, a także dr n. med. Agnieszka Rogalska - Dyrektorka Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.
W czasie spotkania obecni byli również:
- prof. dr hab. Dariusz Grzanka - Prorektor ds. Collegium Medicum UMK,
- dr n. med. Piotr Płeszka - Dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy,
- mgr inż. Krzysztof Nowakowski - Dyrektor ds. IT i Logistyki Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy,
- dr hab. Mirosława Szark-Eckardt, prof. uczelni - Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia UKW,
- prof. dr hab. Jacek Maciejewski - Prorektor ds. Nauki UKW,
- dr hab. inż. Izabela Rojek, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Informatyki UKW,
- dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni - kierownik Katedry Systemów Inteligentnych i Teleinformatyki UKW.
To kolejne promedyczna inicjatywa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W grudniu porozumienie o współpracy uczelnia podpisała z Uniwersytetem Mikołaja Kopernia w Toruniu i Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Relacja wideo z podpisania umowy na kanale YouTube UKW