Nowy e-book o Ogrodzie Botanicznym UKW w Bydgoszczy – dostępny online!

E-book „Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Historia i przyroda”, pod redakcją Barbary Waldon-Rudzionek, jest już dostępny online. Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie naukowe, które przybliża historię oraz unikalne środowisko Ogrodu Botanicznego, a także jego bioróżnorodność.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to nie tylko miejsce pełne przyrody, ale także prawdziwa skarbnica wiedzy naukowej. Dzięki nowej publikacji – e-bookowi „Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Historia i przyroda” – wszyscy zainteresowani mogą poznać historię tego niezwykłego miejsca oraz szczegółową charakterystykę fizjograficzną.
Publikacja, pod redakcją Barbary Waldon-Rudzionek, to zbiór artykułów naukowych, które w przystępny sposób opisują nie tylko środowisko abiotyczne Ogrodu, ale także różnorodne grupy organizmów, które go zamieszkują. W książce znajdują się także wyniki wieloletnich obserwacji naukowych, które stanowią ważne podsumowanie. Bogate ilustracje oraz szczegółowa dokumentacja sprawiają, że publikacja jest wartościową pozycją zarówno dla naukowców, jak i dla mieszkańców Bydgoszczy, miłośników przyrody oraz pasjonatów ogrodnictwa.
link do ebooka: repozytorium.ukw.edu.pl
Autorzy poszczególnych rozdziałów, którzy udostępnili swoje wyniki badań:
- Andrzej Brzeg,
- Małgorzata Chudaś,
- Marta Ciechacka,
- Jan Grajewski,
- Michał Habel,
- Renata Hoffmann,
- Marcin Hojan,
- Halina Kaczmarek,
- Sławomir Kaczmarek,
- Barbara Kilińska,
- Łukasz Kubera,
- Amelia Lewandowska,
- Piotr Lipka,
- Tomasz Marquardt,
- Paweł Napiórkowski,
- Monika Okoniewska,
- Halina Ratyńska
- Mirosław Rurek,
- Anna Sobieraj-Betlińska,
- Natalia Stokłosa,
- Dawid Szatten,
- Magdalena Twarużek,
- Lucyna Twerd,
- Barbara Waldon-Rudzionek,
- Mirosław Więcław,
- Monika Wójcik-Musiał.
Projekt, który zyskał dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stanowi ważny krok w popularyzacji wiedzy o Ogrodzie Botanicznym UKW i jego otoczeniu. Całkowita wartość projektu to 37 328 PLN, z czego 33 528 PLN pochodzi z dofinansowania.