Współtwórz Teatr Polski – aplikuj do Rady Widzów i Widzek
Masz pomysł na teatr, do którego chce się wracać? Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy poszukuje osób, które chcą dzielić się swoimi opiniami, inicjować nowe przedsięwzięcia i mieć wpływ na życie tej instytucji. Do udziału w naborze do Teatralnej Rady Widzów i Widzek zachęcamy studentów oraz pracowników UKW.
Teatralna Rada Widzów i Widzek ma być przestrzenią rozmowy i współpracy. Jej członkowie będą mogli przedstawiać własne pomysły, opiniować działania Teatru oraz proponować nowe inicjatywy. To propozycja dla osób, które interesują się kulturą i chcą robić coś więcej niż tylko zasiadać na teatralnej widowni.
Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy napisać list – odręcznie, na komputerze lub w formie kolażu. Celem jest pokazanie własnej perspektywy. W przygotowaniu zgłoszenia mogą pomóc następujące pytania:
- Jaki jest Twój teatr marzeń?
- Co sprawia, że teatr staje się miejscem, do którego chce się wracać?
- Jaką rolę odgrywają w nim widzowie i widzki?
- Co chciałbyś lub chciałabyś wnieść do Teatralnej Rady Widzów i Widzek?
W liście należy również napisać kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach, podać wiek oraz dane kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. List można przesłać pocztą tradycyjną na adres:
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Al. Mickiewicza 2
85-071 Bydgoszcz
Na kopercie należy umieścić dopisek „Teatralna Rada Widzów i Widzek”. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście do portierni Teatru.
Termin nadsyłania kandydatur upływa 31 sierpnia 2026 r. W przypadku zgłoszeń wysyłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego.
Szczegółowe informacje o Teatralnej Radzie Widzów i Widzek oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy.