Zdrowie na pierwszym miejscu. Zapraszamy na bezpłatne badania i wykłady (5.09.2026)
Profilaktyka, bezpłatne badania i wiedza o zdrowiu – już 5 września na UKW. Wydział Psychologii zaprasza pracowników Uniwersytetu wraz z rodzinami na wyjątkowe wydarzenie poświęcone trosce o zdrowie. W programie m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady oraz możliwość wykonania mammografii dla uprawnionych kobiet w wieku 45–74 lat.
Wydział Psychologii zaprasza wszystkich pracowników wraz z rodzinami do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz wykładach dotyczących zdrowia, które odbędą się w sobotę 5 września br. w godz. 9:00 - 14:00 na terenie Wydziału Psychologii, przy ul. Leopolda Staffa 1 w Bydgoszczy.
Jednym z ważnych elementów wydarzenia będzie możliwość skorzystania z mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi. Z badania bez skierowania mogą skorzystać kobiety w wieku 45–74 lat, które:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały mammografii wykonanej w ramach profilaktyki zdrowotnej,
- zakończyły okres 5 lat od leczenia chirurgicznego raka piersi i pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT) – w tym przypadku badanie zalecane jest co 12 miesięcy,
- zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu – również z zaleceniem badania co 12 miesięcy.
Przy określaniu wieku należy uwzględnić rok urodzenia. Zapisać się przez Internet – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) – lub telefonicznie pod numerem: 58 767 34 44
Na mammografię przez IKP
Na badania zapisujesz się następująco:
- zaloguj się na IKP
- wybierz „E-rejestracja” > „Umawianie wizyty” > „Umów badanie profilaktyczne”
- teraz wybierz program profilaktyczny: profilaktyka raka piersi
- wskaż datę i miejsce (miejscowość lub kod pocztowy)
- wybierz termin z propozycji i zatwierdź.
Przejdź od razu do e-rejestracji na IKP
Możesz zostać umówiona na wizytę w mammobusie lub placówce. Umówione wizyty znajdziesz w zakładce „E-rejestracja” > „Zaplanowane wizyty”. Możesz też wygodnie odwołać wizytę online lub zmienić jej termin.
Na mammografię przez aplikację mojeIKP
Na badania zapisujesz się następująco:
- uruchom aplikację i zaloguj się.
- na głównej stronie w sekcji „Usługi e-zdrowia” wybierz kafelek „Rejestracja na wizyty”, a następnie „Umów wizytę lub badania”
- wybierz rodzaj badania, a następnie:
- podaj dogodny dla Ciebie termin i lokalizację,
- wybierz z listy dostępnych terminów odpowiadającą Ci wizytę,
- potwierdź.
E-rejestrację znajdziesz też, jeśli na głównej stronie klikniesz na dole po lewej zakładkę „Zdrowie”.
Warto zadbać o zdrowie już dziś i nie odkładać badań profilaktycznych na później.